X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lato z Radiem 2016 w Grajewie, mieście pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 13:30
- Z pamiętników ówczesnych właścicieli Grajewa, wiemy że to właśnie tu cofając się spod Moskwy w 1812 roku zatrzymał się Napoleon. Na śniadanie zjadł zupę kawową z chlebem i ruszył w dalszą drogę.  – Otrzymał od właścicieli sanie, był to bowiem grudzień, i dzięki nim do Warszawy zdążył przed Rosjanami. Córce gospodarzy ofiarował złotą broszę – opowiada Tomasz Dudziński, dyrektor grajewskiego Centrum Kultury.
Audio
  • O burzliwej historii Grajewa opowiada Tomasz Dudziński (Lato z Radiem/Jedynka)
  • O sportowej aktywności w mieście opowiadają Darek Brzózka i Grzegorz Czyżewski (Jedynka/Lato z Radiem)
  • O sukcesach Młodzieżowej Rady mówi Dawid Burzyński, a Janusz Zadura zaprasza najmłodszych do namiotu Polskiego Radia Dzieciom (Jedynka/lato z Radiem)
Karolina Rożej, Bogdan Sawicki i Tomasz Dudziński, dyrektor grajewskiego Centrum Kultury
Karolina Rożej, Bogdan Sawicki i Tomasz Dudziński, dyrektor grajewskiego Centrum KulturyFoto: Sebastian Gołos

Historia Grajewa, z racji pogranicznego położenia miasta jest burzliwa. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z XV wieku, z czasem zyskało ono prawa miejskie, które straciło – jak przypomniał rozmówca Karoliny Rożej i Bogdana Sawickiego – za udział w powstaniach. Odzyskało je w czasach II Rzeczpospolitej. 

Obecnie Grajewo jest jednym z największych ośrodków przemysłu mleczarskiego w Polsce. Już wkrótce powstanie tu także niezwykłe Muzeum mleka. Dużo mleka muszą pić lokalni sportowcy, którzy odnoszą międzynarodowe sukcesy, m.in. w zapasach. Wkrótce nowe miejsce do treningów otrzymają  także pływacy.


Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi:  Małgorzata Raducha, Karolina RożejBogdan Sawicki

Goście: Darek Brzózka (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie), Dawid Burzyński (wiceprzewodniczący Rady Młodzieżowej w Grajewie), Grzegorz Czyżewski (trener zapasów), Tomasz Dudziński (dyrektor grajewskiego Centrum Kultury), Janusz Zadura (Polskie Radio Dzieciom)

Data emisji: 21.08.2016

Godzina emisji: 10-12

gs/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak