X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kutno - Lato z Radiem w różanym mieście

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:30
Pachnące różami Kutno położone jest na styku czterech krain historycznych i geograficznych: Mazowsza, Kujaw, Ziemi Łęczyckiej oraz Wielkopolski.
Audio
  • Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński o atrakcjach miasta (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Zbigniew Wdowiak (z-ca prezydenta Kutna) i Piotr Stasiak (z-ca dyr. Muzeum Regionalnego) o historii Kutna (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Weronika Lenarczyk z Kutnowskiego Domu Kultury o Święcie Róży (Lato z Radiem/Jedynka)
Hodowla róż w Kutnie ma ponad 100-letnią tradycję. Każdego roku, na początku września, w mieście odbywa się  Święto Róży
Hodowla róż w Kutnie ma ponad 100-letnią tradycję. Każdego roku, na początku września, w mieście odbywa się Święto RóżyFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio


Właśnie tam odbędzie się dziś przedostatni koncert w tegorocznej trasie koncertowej Lata z Radiem. Na stadionie miejskim niezapomnianą atmosferę i wspaniałe muzyczne przeżycia zapewnią Maleo Reggae RockersRafał Brzozowski oraz gwiazda wieczoru – Andrzej Piaseczny. Wyjątkowy program dla najmłodszych przygotowało Centrum Uśmiechu. Imprezę poprowadzi duet, nie tylko radiowy, czyli Monika Tarka-Kilen i Robert Kilen.

Transmisja wideo koncertów na stronie latozradiem.pl.Początek koncertu o godz. 16. Jak zawsze - wstęp wolny! 

Kutno usytuowane jest w samym centrum Polski (21 kilometrów od jej geometrycznego środka), w pobliżu skrzyżowania ważnych szlaków drogowych oraz kolejowych. Może poszczycić się ciekawą starówką z główną ulicą Królewską i placem marszałka Józefa Piłsudskiego. Na głównym rynku znajduje się fontanna, której układ dysz wzorowany jest na kształcie kwiatu róży. 

Ponad 100-letnią tradycję ma w Kutnie hodowla róż, a odbywające się tutaj co roku na początku września, Święto Róży na stałe wpisało się w kalendarz imprez w regionie. Co roku odwiedza je ok. 100 tysięcy gości. 

Wśród atrakcji wartych odwiedzenia wymienić należy interesujące zabytki, m.in.: dziewiętnastowieczny, klasycystyczny ratusz, dawny Teatr Miejski, gdzie przed laty spotkał się z mieszkańcami miasta noblista Henryk Sienkiewicz, klasycystyczną kaplicę - mauzoleum dawnych właścicieli Kutna Walentyny i Feliksa Mniewskich, neogotycki kościół wzniesiony w latach 1882-1885, Dworek Modrzewiowy przy ulicy Narutowicza oraz królewski zajazd pocztowy ufundowany przez króla Augusta III Sasa.

W Kutnie zlokalizowane jest Europejskie Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej, które swym zasięgiem obejmuje Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Miasto jest doskonałą bazą rozgrywkową dla kilkunastu tysięcy zawodników z 55 krajów. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Karolina Rożej, Bogdan Sawicki

Goście: Zbigniew Burzyński (prezydent Kutna), Zbigniew Wdowiak (z-ca prezydenta Kutna),  Piotr Stasiak (z-ca dyr. Muzeum Regionalnego), Weronika Lenarczyk (Kutnowski Dom Kultury)

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 9.23

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pruszków na trasie Lata z Radiem. Odpoczynek od upału

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 13:00
Pruszków to największe po Warszawie pod względem liczby mieszkańców miasto aglomeracji warszawskiej. W niedzielę, wbrew kapryśnej pogodzie, odbędzie się tam kolejny koncert "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń