X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kożuchowska: zaczytywałam się w Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 14:43
- Cieszę się, że to ja, już w najbliższą sobotę, rozpocznę Narodowe Czytanie "Quo vadis" Sienkiewicza - powiedziała Małgorzata Kożuchowska.
Audio
  • Małgorzata Kożuchowska o swojej fascynacji książkami Henryka Sienkiewicza (Lato z radiem/Jedynka)
Małgorzata Kożuchowska podczas sesji w Teatrze Polskiego Radia
Małgorzata Kożuchowska podczas sesji w Teatrze Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

Aktorka przyznała, że przeczytała wszystkie książki Henryka Sienkiewicza.- Bardzo minie one wciągały, działały na moją wyobraźnię i emocje - mówiła naszej reporterce.

- Wzruszałam się i utożsamiałam ze wszystkimi bohaterkami, a "Quo vadis" przeczytałam jeszcze w dzieciństwie trzy lub cztery razy - mówiła Małgorzata Kożuchowska. - Bardzo chciałam zagrać Ligię, mimo, że wtedy jeszcze nie wiedziałam, że będę aktorką. W roli Marka Winicjusza obsadzałam albo Daniela Olbrychskiego, albo Jana Englerta - wyznała aktorka.

Narodowe Czytanie - ogólnopolska akcja organizowana przez Prezydenta RP odbędzie się w najbliższą sobotę (3.09) już po raz piąty. Tegoroczna lektura  - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - została wybrana podczas internetowego głosowania pośród pięciu propozycji. W Warszawie, jak co roku, Narodowe Czytanie odbędzie się w Ogrodzie Saskim. Na pięknej scenie, z towarzyszeniem muzyki i udziałem pary prezydenckiej, dzieło polskiego noblisty od godz. 11 do godz. 22 będą czytać znani i lubiani aktorzy.

Polskie Radio jest patronem medialnym Narodowego Czytania.

***


Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Gość: Małgorzata Kożuchowska (aktorka)

Data emisji: 30.08.2016

Godzina emisji: 10.22

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Czytanie. "Quo vadis" lekturą wszystkich pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 12:58
- Akcja ma służyć promocji czytelnictwa, polskiej literatury, klasyki. Wspólne czytanie buduje więzi, sprawia też, że stajemy się dla siebie bliżsi - mówił w Jedynce Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kuna: Narodowe Czytanie to ważna akcja

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 13:39
- Wydaje mi się, że to ważne, że w dzisiejszym świecie, gdy wystarczy włączyć komputer, ta akcja umożliwia zetknięcie się z literaturą czytaną tu i teraz - mówi aktorka, która po raz kolejny weźmie udział w Narodowym Czytaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Quo vadis" Sienkiewicza, czyli Narodowe Czytanie na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:33
W sobotę 3 września o godz. 11.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się finał – organizowanego już po raz piąty – ogólnopolskiego Narodowego Czytania – tym razem poświęconego "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.
rozwiń zwiń