Prosty przepis na najlepsze śniadanie dla dziecka

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 09:00
- Domowe śniadanie wymaga zaangażowania, ale jest to inwestycja w nasze zdrowie i relacje - podkreśla kucharz, Grzegorz Łapanowski.
Audio
  • Ekspert radzi, jak zrobić dobre i zdrowe śniadanie dla dziecka (Lato z Radiem/ Jedynka)
Przygotowując kanapkę dla dziecka, warto się postarać, by była ona taka, jaką sami chcielibyśmy zjeść
Przygotowując kanapkę dla dziecka, warto się postarać, by była ona taka, jaką sami chcielibyśmy zjeśćFoto: Pixabay/ponce_photography

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto pamiętać również o śniadaniu i jedzeniu, które dziecko może zabrać do plecaka. Ekspert w kwestii żywienia Grzegorz Łapanowski przyznaje, że najlepiej, jeśli rodzicom udałoby się rano zjeść z dziećmi w domu pierwsze śniadanie. Ważne jest oczywiście, co się wówczas znajdzie na talerzu.

- Istotne jest to, co na co dzień kupujemy, bo powinny to być przede wszystkim naturalne produkty. Im jest bliżej tego ideału, tym lepiej - opowiada Grzegorz Łapanowski.

W programie radziliśmy, jak dobrze skomponować dietę najmłodszych z takich produktów jak soczewica, kasza jaglana czy płatki owsiane. Jak należy przygotowywać kanapki dla najmłodszych?

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Grzegorz Łapanowski (kucharz, ekspert ds. żywienia)

Data emisji: 31.08.2016

Godzina emisji: 10.17

sm/mg

Czytaj także

Raport, który wstrząsnął światem. Mięso a nowotwory

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 16:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem otyłości wśród dzieci. Przyczyną niewiedza?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:24
- Zatrważające są wyniki badań. Aż 50 procent uczniów w Polsce w szkołach podstawowych i gimnazjach nie je pierwszego śniadania, co jest wbrew podstawowym zasadom poprawnej diety - mówi Joanna Jaczewska-Szyc z Instytutu Żywności i Żywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieć drożdżówkę i zjeść drożdżówkę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 16:19
Polscy naukowcy stworzyli recepturę na zdrową drożdżówkę. Czy zostanie ona dopuszczona do produkcji i sprzedaży w sklepikach szkolnych?
rozwiń zwiń