Tomasz Schuchardt: gdy inni czytali "Dr. Dolittle", ja wolałem "Quo vadis"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 14:50
- W IV klasie podstawówki miałem jakąś dziwną manię i postanowiłem przeczytać wszystkie największe polskie dzieła. Wtedy na czasie były raczej "Dr. Dolittle" i "Ania z Zielonego Wzgórza", a ja wolałem Sienkiewicza - mówi Tomasz Schuchardt przed Narodowym Czytaniem.
Audio
  • Tomasz Schuchardt o Narodowym Czytaniu (Lato z Radiem/Jedynka)
Tomasz Schuchardt
Tomasz Schuchardt Foto: Wojciech Kusiński/PR

Piąta odsłona ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Prezydenta RP odbędzie się w najbliższą sobotę (3.09). Tegoroczna lektura  - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

W Warszawie, jak co roku, Narodowe Czytanie odbędzie się w Ogrodzie Saskim w godz. 11.00-22.00. Na scenie ustawionej przy jeziorku swoje interpretacje powieści polskiego noblisty, z towarzyszeniem muzyki i udziałem pary prezydenckiej, będą prezentowali znani aktorzy.

Czytaj także
Quo Vadis poster 1200.jpg
Narodowe Czytanie 2016

Dla Tomasza Schuchardta będzie to pierwszy sceniczny kontakt z "Quo vadis". - Ta książka nigdy nie była w mojej głowie, jeżeli chodzi o pracę nad tekstem. Mam nadzieję, że razem z kolegami uda nam się zrobić coś ciekawego, że ludzie przyjdą licznie i będą tego słuchać - podkreśla aktor.

Jaka jest jego ulubiona postać w "Quo vadis", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Przygotowała: Martyna Podolska

Gość: Tomasz Schuchardt (aktor)

Data emisji: 2.09.2016

Godzina emisji: 11.41

pg/mg

Czytaj także

Małgorzata Kożuchowska: zaczytywałam się w Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 14:43
- Cieszę się, że to ja, już w najbliższą sobotę, rozpocznę Narodowe Czytanie "Quo vadis" Sienkiewicza - powiedziała Małgorzata Kożuchowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe Czytanie. Redbad Klynstra: sam siebie pytam "quo vadis?"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 14:44
- Dostałem polecenie, żeby czytać "Quo vadis" na głos i sprawdzić, ile zajmie mi przeczytanie mojego fragmentu. Mierzę się więc z tym, a podczas czytania cały czas mantruję sobie w głowie to pytanie: quo vadis? - mówi aktor przed tegorocznym Narodowym Czytaniem.
rozwiń zwiń