X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Leon Wiśniewski. 15 lat po "Samotności w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 11:30
- Byłem pierwszym autorem, który zaczął pisać o internecie, o tym, że on nas tak bardzo zbliży. W Polsce w 2001 roku przeniesienie relacji do internetu było nieco futurystyczne  - przyznaje gość "Lata z Radiem".
Audio
  • Janusz Leon Wiśniewski o swoim pisarstwie i więzi z czytelnikami (Lato z Radiem/Jedynka)
- Patrzą na nas z podziwem i są ciekawi naszego zdania - mówi Janusz Leon Wiśniewski o tym, jak jego rosyjscy czytelnicy postrzegają Polskę
- Patrzą na nas z podziwem i są ciekawi naszego zdania - mówi Janusz Leon Wiśniewski o tym, jak jego rosyjscy czytelnicy postrzegają PolskęFoto: PAP/JACEK TURCZYK

Jak Janusz Leon Wiśniewski łączy pracę naukową z pisarstwem? - Jestem autorem po godzinach, długo pisałem po nocach, ale w pewnym momencie zrozumiałem, że tak nie dam rady i zrezygnowałem z pracy w piątki, które teraz poświęcam pisaniu - opowiada pisarz.

Autor powieści "Bikini" i "Grand" nigdy jednak nie zdecydował się na zatrudnienie dokumentalisty ani asystenta - dlaczego? Jak wspomina spotkania z czytelnikami w Rosji, gdzie jest jednym z 3 najpopularniejszych polskich pisarzy? W jakim najodleglejszym miejscu spotykał się z publicznością? O czym jest napisana wspólnie z Dorotą Wellman książka "7 lat później", która właśnie ukazała się na polskim rynku? Czy mieszkając poza Polską tęskni za krajem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Janusz Leon Wiśniewski

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 9.23

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Leon Wiśniewski: nie chciałem wybielać mordercy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:30
- Bohater mojej książki przeżył zdradę pewnych ideałów. Zdradziła go nie tylko żona, ale i przyjaciel. Opisuję ohydę tej zbrodni, ale staram się wyjaśnić dlaczego do tej ohydy doszło – mówi autor książki "I odpuść nam nasze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

I odpuść nam nasze…

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 07:00
W październiku 1991 Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Andrzej Zaucha, popularny piosenkarz i muzyk, zginął zastrzelony pod krakowskim Teatrem STU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lars Mytting: rodzina jest niewyczerpanym źródłem kontrastów i konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:05
- Właśnie to, że mamy grupę ludzi w sposób naturalny ze sobą związanych nadaje dynamikę historii i fabule - mówi norweski pisarz o swojej książce "Płyń z tonącymi".
rozwiń zwiń