Janusz Leon Wiśniewski. 15 lat po "Samotności w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 11:30
- Byłem pierwszym autorem, który zaczął pisać o internecie, o tym, że on nas tak bardzo zbliży. W Polsce w 2001 roku przeniesienie relacji do internetu było nieco futurystyczne  - przyznaje gość "Lata z Radiem".
Audio
  • Janusz Leon Wiśniewski o swoim pisarstwie i więzi z czytelnikami (Lato z Radiem/Jedynka)
- Patrzą na nas z podziwem i są ciekawi naszego zdania - mówi Janusz Leon Wiśniewski o tym, jak jego rosyjscy czytelnicy postrzegają Polskę
- Patrzą na nas z podziwem i są ciekawi naszego zdania - mówi Janusz Leon Wiśniewski o tym, jak jego rosyjscy czytelnicy postrzegają PolskęFoto: PAP/JACEK TURCZYK

Jak Janusz Leon Wiśniewski łączy pracę naukową z pisarstwem? - Jestem autorem po godzinach, długo pisałem po nocach, ale w pewnym momencie zrozumiałem, że tak nie dam rady i zrezygnowałem z pracy w piątki, które teraz poświęcam pisaniu - opowiada pisarz.

Autor powieści "Bikini" i "Grand" nigdy jednak nie zdecydował się na zatrudnienie dokumentalisty ani asystenta - dlaczego? Jak wspomina spotkania z czytelnikami w Rosji, gdzie jest jednym z 3 najpopularniejszych polskich pisarzy? W jakim najodleglejszym miejscu spotykał się z publicznością? O czym jest napisana wspólnie z Dorotą Wellman książka "7 lat później", która właśnie ukazała się na polskim rynku? Czy mieszkając poza Polską tęskni za krajem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Janusz Leon Wiśniewski

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 9.23

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Leon Wiśniewski: nie chciałem wybielać mordercy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:30
- Bohater mojej książki przeżył zdradę pewnych ideałów. Zdradziła go nie tylko żona, ale i przyjaciel. Opisuję ohydę tej zbrodni, ale staram się wyjaśnić dlaczego do tej ohydy doszło – mówi autor książki "I odpuść nam nasze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

I odpuść nam nasze…

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 07:00
W październiku 1991 Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Andrzej Zaucha, popularny piosenkarz i muzyk, zginął zastrzelony pod krakowskim Teatrem STU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lars Mytting: rodzina jest niewyczerpanym źródłem kontrastów i konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:05
- Właśnie to, że mamy grupę ludzi w sposób naturalny ze sobą związanych nadaje dynamikę historii i fabule - mówi norweski pisarz o swojej książce "Płyń z tonącymi".
rozwiń zwiń