Jacek Pałkiewicz wyrusza na wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:55
Z kulturalno–podróżniczą misją Jacek Pałkiewicz odwiedzi Chiny, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan i Rosję, a podczas wyprawy będzie promował Polskę. - To największe przedsięwzięcie w moim życiu - przyznaje.
Audio
  • Jacek Pałkiewicz o swojej wyprawie Nowym Jedwabnym Szlakiem (Lato z Radiem/Jedynka)
Jacek Pałkiewicz
Jacek PałkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dwudziestokilkuosobowa ekipa Jacka Pałkiewicza w konwoju kilku samochodów przemierzy trasę Nowego Jedwabnego Szlaku, który łączy Azję z Europą. - Organizuję tę wyprawę, żeby pokazać Polskę, która jest częścią tego przedsięwzięcia, dającego szansę rozwoju krajom położonym po drodze. W każdym państwie w porozumieniu z ambasadami będziemy pokazywać Polskę przez wystawy, spotkania, konferencje, mini-festiwale, a towarzyszyć nam będą miejscowi dziennikarze - mówi gość Jedynki.

A czym podróżnik podpadł mieszkańcom Dubaju? I dlaczego w Laosie miał problem ze znalezieniem autentycznej, lokalnej restauracji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Jacek Pałkiewicz (podróżnik, reporter, autor książek)

Data emisji: 14.09.2016

Godzina emisji: 10.17

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pirania na kolację". W 4 lata dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 13:00
Ona to 25-letnia specjalistka od HR, on - 26-latek, architekt. Po ślubie sprzedali cały swój dobytek i ruszyli na miesiąc miodowy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalne pamiątki. Uważaj, co przywozisz!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 14:50
Muszle, fragmenty rafy koralowej, buty i torebki wykonane z egzotycznych skór - nie wszystkie tego typu pamiątki możemy legalnie wwieźć do kraju. Zakaz obejmuje przedmioty, których produkcja przyczynia się do degradacji zagrożonych gatunków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Chudecki powrócił z europejskich wojaży

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 12:00
- Moje ostatnie wakacje były nieprawdopodobne. Współreżyserowałem dla TVP1 program "Akcja wakacje" i co tydzień byłem w innym kraju, a dzięki temu mogłem się z państwem kontaktować i opowiadać o moich przygodach - mówi Tadeusz Chudecki.
rozwiń zwiń