X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dar Pomorza. Żaglowiec-legenda pod polską banderą

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 12:45
Dokładnie 35 lat temu w swój ostatni rejs wypłynął żaglowiec Dar Pomorza. W audycji wspominaliśmy ten słynny polski statek dziś zamieniony w muzeum. - Był to niemiecki żaglowiec, który po I wojnie światowej trafił do Francji w ramach reparacji wojennych - wspomina Jarosław Włodarczyk.
Audio
  • Jarosław Włodarczyk o polskich żaglowcach - Darze Pomorza i Darze Młodzieży (Lato z Radiem/Jedynka)
Statek-muzeum, trzymasztowy żaglowiec szkolny Dar Pomorza zacumowany przy Skwerze Kościuszki w Gdyni
Statek-muzeum, trzymasztowy żaglowiec szkolny "Dar Pomorza" zacumowany przy Skwerze Kościuszki w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Jednostka ta została zakupiona w 1929 roku dla Szkoły Morskiej w Gdyni. - Polska miała wcześniej żaglowiec Lwów, który nie mógł już dłużej pływać. Właśnie dlatego we Francji został kupiony 20-letni statek, a złożyli się na niego głównie mieszkańcy Pomorza, stąd nazwa - wyjaśnia szef Press Clubu i organizator rejsów Darem Młodzieży dla dziennikarzy (to właśnie ten statek - zakupiony z kolei z pieniędzy zebranych przez młodzież - stał się następcą Daru Pomorza).

Dlaczego nieczynny od 35 lat żaglowiec nie wypłynie już w morze? W jaki sposób wyglądało codzienne życie załogi - co się jadło i jak się spało na tym statku? Dlaczego podczas podróży dookoła świata w 1937 r. na pokładzie Daru Pomorza znajdowały się brony i sochy, które ostatecznie trafiły do Ameryki Południowej? Co działo się ze statkiem w czasie II wojny światowej? Zachęcamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Jarosław Włodarczyk (szef Press Clubu, organizator rejsów Darem Młodzieży dla dziennikarzy)

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 9.26

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kpt. Tomasz Cichocki znów rusza w rejs dookoła świata: jestem morskim wilkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 21:00
- Niekoniecznie trzeba być twardym i odważnym do granic możliwości, przystojnym facetem z brodą. Niewątpliwie do cech wilka morskiego należy umiejętność podejmowania decyzji, bycia samemu ze sobą oraz miłość do oceanu i morza - powiedział gość radiowej Jedynki, który ponownie wypłynie w samotny rejs dookoła świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia - młode państwo o niezwykłej historii

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:00
- Australia to bardzo młode państwo, które wciąż buduje, szuka swojej drogi. Na progu kolejnego Dnia Australii, który przypada 26 stycznia, trwają głośne rozmowy o zmianie flagi. Czy Union Jack, symbol flagi brytyjskiej, zniknie? Czas pokaże – mówi Marek Tomalik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Baranowski - dwa razy samotnie opłynął świat

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:10
Jedynkowe studio odwiedził pierwszy Polak, który dwukrotnie samotnie opłynął kulę ziemską. W 1973 roku, po zakończeniu pierwszej wyprawy, w szczecińskim porcie witał go 120-tysięczny tłum.
rozwiń zwiń