Artystyczne plany Grażyny Wolszczak

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 15:26
Nic nie zapowiadało, że będzie aktorką, bo w rodzinie nie było takich tradycji. A teraz, oprócz obowiązków scenicznych, doszły jeszcze producenckie.
Audio
  • Grażyna Wolszczak opowiada o jej artystycznych planach (Lato z Radiem/Jedynka)
Grażyna Wolszczak
Grażyna WolszczakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jednym ze spektakli, które wyprodukowała są "Pozytywni". - To był rzeczywiście strzał w dziesiątkę i okazało się, że takie moje myślenie o teatrze, o rozrywce w teatrze jest myśleniem właściwym - mówi gość "Lata z Radiem".

Zwraca uwagę, że ideą jej i Joanny Glińskiej, z którą zakładała fundację "Garnizon sztuki" było, aby sztuka była produktem rozrywkowym, ale niosła ze sobą pewną misję. Spektakl jest o szeroko pojętej tolerancji. Występują Olga Bołądź, Magda Boczarska, Łukasz Simlat i Janusz Chabior. Widzowie w całej Polsce przyjmują spektakl bardzo dobrze.

Kolejna sztuka będzie miała premierą 30 września i tym razem Grażyna Wolszczak też w niej zagra.

Aktorka opowiada skąd wzięła się nazwa fundacji, dokąd pojedzie na urlop i jaki ma model spędzania wolnego czasu. Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi:  Jolanta Fajkowska

Gość: Grażyna Wolszczak (aktorka)

Data emisji: 27.06.2017

Godzina emisji: 11.18

ag/zi  

Czytaj także

Mieć swój teatr

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 11:40
Teatr Finestra - nowo powstały teatr impresaryjny założony przez ludzi, którzy kochają teatr, aktorów, a przede wszystkim - publiczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 12:17
Grażyna Wolszczak – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Cezary Harasimowicz - scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaciele Jedynki namalowali "Magię Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 07:00
W sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawiły sztalugi i chwyciły za pędzle w szczytnym celu.
rozwiń zwiń