"Lato z Radiem" w Cieszynie i Świeradowie-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 16:19
Ekipa radiowej Jedynki już szykuje się do kolejnych koncertów na trasie "Lata z Radiem" 2017.  Pierwszy weekend lipca to wyjątkowy koncert "Wyszehradzki" w Cieszynie i niedzielna impreza w Świeradowie-Zdroju.
Rynek w Cieszynie
Rynek w CieszynieFoto: Galeria Mist Scotch/CC BY-SA 3.0/Wiekimedia Commons

W sobotę 1 lipca w Cieszynie w ramach trasy "Lata z Radiem odbędzie się wyjątkowy koncert "Wyszehradzki". Na scenie oprócz polskich gwiazd Haliny Mlynkovej i Urszuli pojawią się również zespoły ze Słowacji i Węgier - Nocadeň oraz Anna & the Barbies. Dla najmłodszych uczestników koncertu o godz. 16.25 zagra Arka Noego.

Ponadto od godz. 10.00 radiowa Jedynka zaprasza na relacje z odbywającej się tego dnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie debaty pt.: "Współpraca w Grupie Wyszehradzkiej. Podsumowanie polskiej prezydencji". W spotkaniu wezmą udział: Ryszard Macura - Burmistrz Miasta Cieszyna, Vít Slováček - Starosta Miasta Czeski Cieszyn, Prof. Csaba György Kiss z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Tomáą Strážay - Slovak Foreign Policy Association, dr Vit Dostál - Association for International Affairs z Czech oraz Jakub Groszkowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Debatę poprowadzi dr hab. Prof. ISP PAN Adam Burakowski - dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Polskiego Radia.

Dzień później, w niedzielę 2 lipca, "Lato z Radiem przeniesie się do Świeradowa-Zdroju, gdzie za sprawą Maćka Pola będzie można się przekonać, czym jest prawdziwa magia. Wieczorem na scenie pojawią Jary Oddział Zamknięty, Blue Cafe i gwiazda wieczoru grupa T-Love.

Do studia plenerowego radiowej Jedynki zaproszą Marta Januszewska i Roman Czejarek, którzy poprowadzą oba koncerty. Relacje zza kulis przeprowadzą dla słuchaczy Jedynki Agnieszka Kunikowska i Bogdan Sawicki.

Pierwszy Program Polskiego Radia poleca również specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem 2017 od A do Z - internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu "Lata z Radiem, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd "Lata z Radiem. Obszerne relacje z tych wydarzeń - w postaci galerii zdjęć i filmów - również znajdą się w serwisie.

(mat. prasowe/ag)

Czytaj także

Lato z Radiem. We Włocławku tłum oklaskiwał gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 15:51
W drugim dniu koncertów "Lata z Radiem" zawitaliśmy do Włocławka. Na naszej scenie wystąpili m.in. Dawid Kwiatkowski, Hey i IRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze koncerty trasy "Lata z Radiem" za nami

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 13:18
Koncertami w Płońsku i Włocławku rozpoczęła się tegoroczna trasa "Lata z Radiem". Miłośnicy dobrej muzyki, rodzinnej atmosfery i wspaniałej zabawy spotkali się na koncertach Maryli Rodowicz, Kasi Popowskiej, Szymona Wydry & Carpe Diem, Dawida Kwiatkowskiego, Hey i IRY.
rozwiń zwiń