T.Love na koncercie "Lata z Radiem" podbił Świeradów-Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 23:00
W niedzielę 2 lipca na trasie "Lata z Radiem" 2017 był Świeradów-Zdrój. Publiczność zaczarował Maciej Pol. Po nim zagrał i zaśpiewał zespół Jary Oddział Zamknięty. Następnie na scenę wyszedł Blue Cafe. Koncert zakończył występ gwiazdy wieczoru grupy T-Love z Muńkiem Staszczykiem, który podbił serca słuchaczy i podziękował im, że wytrwali mimo padającego deszczu.
Audio
  • Kinga Miakienko oprowadza po Czarcim Młynie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Tomasz Mitkiewicz (przewodnik rowerowy, GOPR-owiec) radzi, dokąd wybrać się w okolicach Świeradowa-Zdroju na wycieczkę rowerową (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Szymon Witkowski (SKI & SUN) opowiada o kolejce gondolowej w Świeradowi-Zdroju (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Lubomir Leszczyński (nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów) opowiada o okolicznych lasach i kryjących się wśród drzew atrakcjach (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Dorota Marek opowiada o pomniku żabki w Świeradowie-Zdroju (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Witold Dziekan opowiada o walorach wody radonowej (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Roman Kapszewicz opowiada o trasach turystycznych wokół Świeradowa-Zdroju (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Prof. Tomasz Konopka radzi, jak dbać o zęby i wyjaśnia, jaki związek ma stan jamy ustnej ze słuchem (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Roland Marciniak (burmistrz Świeradowa-Zdroju) opowiada o sukcesach miasta, w tym o bezpłatnej komunikacji (Lato z Radiem/Jedynka)
Muniek Staszczyk na scenie Lata z Radiem w Świeradowie-Zdroju
Muniek Staszczyk na scenie "Lata z Radiem" w Świeradowie-ZdrojuFoto: Marcin Nowak vel Nowakowski/Polskie Radio

Miejscem koncertu była górska miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa położona nieopodal granicy z Czechami i Niemcami. To doskonałe miejsce do wycieczek w Góry Izerskie. Świeradów-Zdrój leży w otoczeniu miast: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec, Szklarska Poręba. Ze Świeradowa blisko także do czeskiego Liberca bądź Görlitz w Niemczech.

Do studia plenerowego radiowej Jedynki zapraszali Marta Januszewska i Roman Czejarek, którzy prowadzili też koncert. Relacje zza kulis przeprowadzali dla słuchaczy Jedynki Agnieszka Kunikowska i Bogdan Sawicki.

Pierwszy Program Polskiego Radia poleca specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem 2017" od A do Z - internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu "Lata z Radiem, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd "Lata z Radiem". Obszerne relacje z tych wydarzeń - w postaci galerii zdjęć i filmów - również znajdą się w serwisie.

Podczas wszystkich tegorocznych koncertów "Lata z Radiem" obecne będzie Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Centrum jest wyposażone w gabinet laryngologiczny oraz specjalistyczną kabinę do badania słuchu. W godzinach 11.30-13.30 wszyscy chętni będą mogli wykonać bezpłatne badanie i skonsultować się z laryngologiem.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzą: Roman Czejarek i Marta Januszewska

Goście: Kinga Miakienko, Tomasz Mitkiewicz (przewodnik rowerowy, GOPR-owiec), Szymon Witkowski (ośrodek SKI & SUN), Lubomir Leszczyński (nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów), Dorota Marek (Urząd Miasta Świeradów-Zdrój), Witold Dziekan i Barbara Kusińska (pijalnia wód), Roman Kapszewicz (przewodniok sudecki), prof. Tomasz Konopka (specjalista chorób zębów i przyzębia), Roland Marciniak (burmistrz Świeradowa-Zdroju)

Data emisji: 2.07.2017

Godzina emisji: 10.10

(mat. prasowe/ag/mg)

Czytaj także

Lato z Radiem. We Włocławku tłum oklaskiwał gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 15:51
W drugim dniu koncertów "Lata z Radiem" zawitaliśmy do Włocławka. Na naszej scenie wystąpili m.in. Dawid Kwiatkowski, Hey i IRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze koncerty trasy "Lata z Radiem" za nami

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 13:18
Koncertami w Płońsku i Włocławku rozpoczęła się tegoroczna trasa "Lata z Radiem". Miłośnicy dobrej muzyki, rodzinnej atmosfery i wspaniałej zabawy spotkali się na koncertach Maryli Rodowicz, Kasi Popowskiej, Szymona Wydry & Carpe Diem, Dawida Kwiatkowskiego, Hey i IRY.
rozwiń zwiń