Zespół "Śląsk" - słoneczna republika świętuje 64. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 20:43
- Zespół "Śląsk" to słoneczna republika, jak mawiał nasz założyciel, Stanisław Hadyna - mówi Stanisław Demczuk, były solista chóru.
Audio
Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Gorana Bregovića wraz z Wedding  Funeral Orchestra
Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz Gorana Bregovića wraz z "Wedding & Funeral Orchestra"Foto: Lilly M - Praca własna / lic. CC BY-SA 3.0/ Wikipedia Commons

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk przygotowuje się do wyjątkowo hucznej 64. imprezy jubileuszowej. Świętowanie rozpoczyna się w piątek 30 lipca i potrwa trzy dni. Liczący około 300 osób zespół powstał 1 lipca 1953 roku. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem tańca, zarówno jego tradycyjnych form, jak i nowoczesnych.

- Z zespołem człowiek żyje na co dzień, jest to nasza rodzina, życie codzienne i od momentu, kiedy człowiek otworzy oczy do chwili, gdy kładzie się spać praktycznie całe życie związane jest właśnie z tym - opowiada Dorota Sitek, solistka zespołu.

Jak często organizowane są przesłuchania na przyjęcie do zespołu? Czy trzeba być absolwentem szkoły muzycznej, by móc dołączyć do "Śląska"? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Dorota Sitek (solistka, zastępca kierownika artystycznego, Zespół "Śląsk"), Stanisław Demczuk (były solista chóru, kierownik działu organizacji imprez i koncertów), Agnieszka Kukuła (rzecznik prasowy zespołu)

Data emisji: 30.06.2017

Godzina emisji: 11.19

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ania Wyszkoni: na scenie lubię budować dramaturgię

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:44
- Układając program koncertu bardzo dbam o to, żeby zachować pewnego rodzaju dramaturgię. Żeby ten koncert budować i ciągle wzbudzać w ludziach zainteresowanie - mówi w "Muzycznej Jedynce" wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpilman w Szpilmanie. 91. urodziny Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:48
Z okazji naszego jubileuszu zapraszamy na urodzinowy koncert! Piosenki Władysława Szpilmana wykona Lala Czaplicka z Orkiestrą ADRIA prowadzoną przez Sebastiana Wypycha.
rozwiń zwiń