Karolak i Czubaszek. Opowieść o miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:00
- Kiedy Karolak, Wojtuś, Zajączek zgodził się ze mną spotykać i rozmawiać, myślałam, że podstawową trudnością będzie wydobycie emocji i ubranie ich w słowa. Ale tak nie było - mówi Krystyna Pytlakowska, autorka książki "Małżeństwo doskonałe".
Audio
  • Wojciech Karolak i Krystyna Pytlakowska wspominają Marię Czubaszek (Cztery pory roku/Jedynka)
Krystyna Pytlakowska i Wojciech Karolak
Krystyna Pytlakowska i Wojciech KarolakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Krystyna Pytlakowska, dziennikarka, która na swoim koncie ma wywiady z największymi gwiazdami polskiego show biznesu, w swojej książce głębiej przyjrzała się relacji łączącej dwójkę artystów - Wojciecha Karolaka, muzyka i kompozytora oraz zmarłą przed rokiem satyryczkę Marię Czubaszek.

- Oni nie operowali wielkimi słowami, to, co działo się między nimi, było w sferze emocjonalnej, a nie w warstwie słownej - wspomina. Autorka myślała, że podstawową trudnością będzie wydobycie emocji i ubranie ich w słowa. - Ale tak nie było, bo Wojtek się otworzył i wyrzucił z siebie wszystko, co czuł do Marysi - mówi Pytlakowska.

Karolak z kolei opowiada o tym, jak wiele łączyło go z jego żoną. - Wszystko robiła w sposób podobnie wariacki i bałaganiarski jak ja. Pod tym względem byliśmy bratnimi duszami - mówi. Opowiada też o tym, jak po raz pierwszy zobaczył Marię Czubaszek. - Było to na imieninach u Andrzeja Dąbrowskiego. Ja, jako Zając, siedziałem oczywiście na parapecie - wspomina.

Mówi też o wspólnej z żoną awersji do plotek, gotowania i rodzinnych rytuałów, a także o piosenkach, które razem tworzyli.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Goście: Wojciech Karolak (muzyk i kompozytor, mąż satyryczki Marii Czubaszek). Krystyna Pytlakowska (dziennikarka)

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 11.20

mg/ag

Czytaj także

Simon Beckett: research nie może przysłonić samego pisania

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 14:04
- W przypadku powieści o Dawidzie Hunterze research jest dla mnie bardzo ważny. Uważam jednak, że należy zachować równowagę między researchem a samym pisaniem. Piszę przecież książki fikcyjne, które mają bawić czytelnika - mówi brytyjski pisarz Simon Beckett.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Małecki o wpadce przy nagrywaniu "Ogniem i mieczem"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 14:40
Zeszłoroczne wakacje w radiowej Jedynce upłynęły nie tylko pod znakiem "Lata z Radiem", ale także powieści "Ogniem i mieczem". Grzegorz Małecki przeczytał ją na naszej antenie w całości.
rozwiń zwiń