Patrycja Markowska o nowej płycie, podróżach i "Kochainie"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:57
- Miłość czasami nas uskrzydla i daje kopa, a kiedy indziej niszczy. Bez niej nie chce się żyć i o tym właśnie jest piosenka "Kochaina" - mówi o utworze z nowej płyty Patrycja Markowska.
Audio
  • Patrycja Markowska o piosence "Kochaina" i nowej płycie (Lato z Radiem/Jedynka)
Partycja Markowska w studiu radiowej Jedynki
Partycja Markowska w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/PR

Artystka opowiada, że w jej rodzinnym domu panował optymizm. - Kiedyś moja mama powiedziała mi, że stara się być taką, jaką chce być i to wbrew pozorom nie jest łatwe. Każdy z nas ma gorsze dni, smutki i bolączki i trzeba się starać być kimś takim, kto daje dobrą energię i porusza do ciekawych rzeczy - mówi Patrycja Markowska.

Pozostając w wakacyjnej aurze podróży, artystka przyznaje, że bez względu na to, ile by zarabiała, nie potrafiłaby wydać dużej kwoty, np. 10 tys. złotych, na torebkę, podczas gdy już na wyjazd zdecydowanie tak. - Każda podróż to bardzo głębokie doświadczenie. Uwielbiam poznawać ludzi, lokalne smaki, zapachy, tradycje. Pół roku temu byliśmy na Zanzibarze i przy okazji ogniska zrobiliśmy z miejscowymi chłopakami małe jam session, a takie przeżycia są dla mnie nie do przecenienia, bo to na zawsze już będę miała pod skórą - opowiada.

Romantyczka rocka nagrała właśnie płytę z Markiem Dyjakiem pt. "Krótka płyta o miłości". O współpracy z artystą, pracy nad płytą, jej tytule i inspiracjach Patrycji Markowskiej mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Patrycja Markowska (wokalistka)

Data emisji: 10.07.2017

Godzina emisji: 11.20

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jacek Kaczmarski był Kosmopolakiem"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:00
- Już w pierwszym tygodniu naszej znajomości Jacek zaprosił mnie i kilka osób z naszego wydziału do swoich dziadków, gdzie zaprezentował nam swoje piosenki. Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy "Obławę" – wspominał w Dwójce Wojciech Stronias, wieloletni przyjaciel zmarłego w 2004 roku artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska duetami zapowiada "Krótką płytę o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:49
- To nie są stricte rockowe utwory. Bardzo chciałam na tej płycie użyć instrumentów dętych, jakiś innych brzmień, i to się udało - tak o krążku "Krótka płyta o miłości", który ukaże się w maju, mówiła Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń