Przepis na letni i gorący przebój? Zapytaj Marka Dutkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:56
- Gdyby nie sukces moich utworów, to niewykluczone, że dziś byłbym sfrustrowanym prawnikiem, z którym nie miałbyś powodów do rozmowy - przyznał w rozmowie z Romanem Czejarkiem Marek Dutkiewicz, autor tekstów.
Audio
Marek Dutkiewicz
Marek Dutkiewicz

Jest niewielu polskich artystów, dla których Marek Dutkiewicz nie napisał przeboju. "Szklana pogoda", "Chodź, pomaluj mój świat" czy "Jolka, Jolka, pamiętasz" to tylko krótka lista hitów jego autorstwa. - Nie zdążyłem napisać niczego z Czesławem Niemenem. Była okazja, by na rok przed jego odejściem zrobić coś do filmu "Przedwiośnie" Filipa Bajona, ale niestety wytwórnia filmowa wzruszyła ramionami i stwierdziła, że to się chyba nie sprzeda - wspomina z żalem.

"Dmuchawce, latawce, wiatr", które można by uznać za hymn lata łączą się z niezwykle ciekawą historią. Wakacje w Dębkach i nagranie wczesną, zimną wiosną to tylko niektóre z jej elementów. - Sprawdziło się stare żołnierskie porzekadło, że im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju, bo choć byliśmy daleko od klimatów romantyczno-letnich, to udało się to zrobić znakomicie w wyziębionym studiu nagraniowym przy ul. Długiej w Warszawie - opowiada Marek Dutkiewicz.

Jak Zbigniew Hołdys uratował aranżację przeboju "Windą do nieba"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 9.25

sm/pg

 

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: Toyota nigdy nie odwdzięczyła mi się za "Jolkę"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 13:39
- Gdy powstawała ta piosenka, nie istniało jeszcze pojęcie product placement. Można było swobodnie użyć nazwy danej marki. Natomiast nigdy potem, na firmowej stacji pojazdów nie zafundowano mi za to nawet filiżanki kawy - żartował w audycji "Lato z Radiem" autor tekstu piosenki Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Stasiak o słynnym skandalu zespołu i największym przeboju

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:47
- Naszym pierwszym wielkim przebojem było "Naj Story" i była to pierwsza piosenka, którą zarejestrowałem w studiu z Papa Dance. Był to zarazem jedyny utwór naszego zespołu, który dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów w Jedynce i Trójce - mówi Paweł Stasiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Mijal: mam łatwość tworzenia nowych melodii

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:44
- Przemili ludzie i znakomita organizacja. Koncert "Lata z Radiem" to po prostu coś wspaniałego - podkreśla wokalista Mateusz Mijal.
rozwiń zwiń