Głosy płynące z głębi serca. O festiwalu "Ślimakowe rytmy"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:52
- Na przesłuchaniach do festiwalu "Ślimakowe Rytmy" można sobie przewartościować życie i zobaczyć, co jest naprawdę ważne - mówi w "Lecie z Radiem" śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.
Audio
  • Alicja Węgorzewska o festiwalu "Ślimakowe rytmy" (Lato z Radiem/Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Kajetan Tłokowski/PR

Jurorka Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu "Ślimakowe Rytmy" prodkreśla, że szczególnie w przypadku tego wydarzenia widać, jaką rolę terapeutyczną pełni muzyka. - Jestem pełna podziwu dla tego, co zrobił prof. Henryk Skarżyński. W tym roku odbywa się trzecia edycja festiwalu, który zgromadził nie tylko znakomite grono jurorów, ale także profesorów i muzyków najwyższej rangi do pracy z osobami z upośledzeniem słuchu - opowiada Alicja Węgorzewska.

W przesłuchaniach biorą udział osoby, które urodziły się lub miały poważne zaburzenia słuchu i dzięki implantom ślimakowym udało im się odzyskać zdolność słyszenia. - Po ogromnym nakładzie pracy siadają do instrumentów i zaczynają na nowo muzykować, śpiewać, występować. Jest to imponujące - podkreśla śpiewaczka.

Sercem czy rozumem - jak oceniani są uczestnicy konkursu? Kogo z polskich wykonawców lubi słuchać Alicja Węgorzewska? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa, jurorka festiwalu Ślimakowe Rytmy, organizowanego przez Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 11.19

sm/pg

Czytaj także

Zespół "Śląsk" - słoneczna republika świętuje 64. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 20:43
- Zespół "Śląsk" to słoneczna republika, jak mawiał nasz założyciel, Stanisław Hadyna - mówi Stanisław Demczuk, były solista chóru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska o nowej płycie, podróżach i "Kochainie"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:57
- Miłość czasami nas uskrzydla i daje kopa, a kiedy indziej niszczy. Bez niej nie chce się żyć i o tym właśnie jest piosenka "Kochaina" - mówi o utworze z nowej płyty Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń