Romuald Lipko – fabryka największych polskich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 13:32
Współpracował z najznakomitszymi gwiazdami polskiej estrady. W studiu radiowej Jedynki opowiada o procesie tworzenia przeboju, o tym jak stworzyć gwiazdę oraz dla kogo pierwotnie przeznaczony był utwór "Bal wszystkich świętych".
Audio
  • Romuald Lipko o tworzeniu przebojów (Lato z Radiem/Jedynka)
Romuald Lipko
Romuald LipkoFoto: Wojciech Kusiński/PR

W historii muzyki polskiej zapisał się jako autor wielu znanych przebojów takich jak: "Malinowy Król", "Takie tango", "Dmuchawce, latawce", czy "Nic nie może przecież wiecznie trwać". Kompozytor wspomina pełne stresu i napięć relacje z artystami, co – jak przyznaje – jest naturalną konsekwencją uczestniczenia w procesie twórczym. W rozmowie z Romanem Czejarkiem podkreśla, że napięcia pojawiające się pomiędzy wykonawcami a kompozytorem ilustrują, że każdy sukces okupiony jest ciężką pracą. Autor opowiada o początkach współpracy z Izabelą Trojanowską, Budką Suflera i Urszulą.

- Marzyłem o tym, żeby napisać dla Ulki utwór miękki, odpowiadający jej potrzebom, temu niesamowitego aksamitowi, który posiada w swoim głosie - wspomina Romuald Lipko.

Kompozytor i współzałożyciel Budki Suflera opowiada dlaczego "Bal wszystkich świętych" był jednym z najtrudniejszych utworów jakie stworzył. W audycji komentuje również współczesny rynek muzyczny i ocenia szanse na wylansowanie przeboju na miarę "Alei gwiazd".

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Romuald Lipko (kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel zespołu Budka Suflera)

Data emisji: 24.07.2017

Godzina: 11.22

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

T.Love na koncercie "Lata z Radiem" podbił Świeradów-Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 23:00
W niedzielę 2 lipca na trasie "Lata z Radiem" 2017 był Świeradów-Zdrój. Publiczność zaczarował Maciej Pol. Po nim zagrał i zaśpiewał zespół Jary Oddział Zamknięty. Następnie na scenę wyszedł Blue Cafe. Koncert zakończył występ gwiazdy wieczoru grupy T-Love z Muńkiem Staszczykiem, który podbił serca słuchaczy i podziękował im, że wytrwali mimo padającego deszczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Mijal: mam łatwość tworzenia nowych melodii

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:44
- Przemili ludzie i znakomita organizacja. Koncert "Lata z Radiem" to po prostu coś wspaniałego - podkreśla wokalista Mateusz Mijal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krzywy: De Mono nie odcina kuponów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:20
- Zaczynaliśmy skromnie, nie było łatwo, pracowaliśmy po osiem godzin dziennie. Dziś jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z efektów - podsumowuje 30-lecie De Mono Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń