Dzikość natury na polskim wybrzeżu. Motylarnia w Niechorzu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 23:49
- W naszej Motylarnii pokazujemy swobodnie latające żywe motyle, które szczególnie w gorące dni chętnie siadają na gościach - mówi Małgorzata Trzeciak-Siemińska.
Audio
Każdy, kto planuje wizytę w Motylarnii i chciałby, by usiadł na nim motyl, powinien zadbać o odpowiedni strój. Najlepszą są te jasne i w odcieniach zieleni, imitujące wzory natury
Każdy, kto planuje wizytę w Motylarnii i chciałby, by usiadł na nim motyl, powinien zadbać o odpowiedni strój. Najlepszą są te jasne i w odcieniach zieleni, imitujące wzory naturyFoto: Viktor Gladkov/ Shutterstock

600 okazów z 50 gatunków to liczby, jakie kryją się za zbiorami Motylarni położonej ok. 100 metrów od latarni morskiej w Niechorzu. - Nasz właściciel jest podróżnikiem pasjonatem i kiedyś w Tajlandii spotkał tego typu placówkę, po czym postanowił stworzyć coś podobnego w naszym kraju - opowiada Małgorzata Trzeciak-Siemińska z Motylarnii.

O tym, czym są karmione motyle i dlaczego warto odwiedzić również park miniatur latarni morskich i kolejek w Dziwnowie mówimy w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Mirosław Piaścik (Park w Dziwnowie) oraz Małgorzata Trzeciak-Siemińska (Motylarnia przy latarni morskiej w Niechorzu)

Data emisji: 24.07.2017

Godzina: 9.23

sm/mg

Czytaj także

Dokąd na majówkę? Kilka bezcennych porad

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 19:30
- W czasie majówki lubimy odpocząć, choć jest też grupa osób, która spędza ten czas aktywnie albo uprawiając sport - mówi w "Czterech porach roku" Marzena Markowska z Polskiej Izby Turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susz na Pojezierzu Iławskim. Cała masa atrakcji!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 14:00
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek odwiedził miejscowość Susz w województwie warmińsko-mazurskim.
rozwiń zwiń