Darek Malejonek: "Lato z Radiem" było w PRL jak powiew koloru

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 17:56
- W czasach szarzyzny PRL "Lato z Radiem" było jak powiew koloru z elementami muzyki zachodniej - mówi muzyk Darek Malejonek.
Audio
  • Darek Malejonek o trasie "Lata z Radiem" (Lato z Radiem/Jedynka)
Lider Maleo Reggae Rockers jest dyrektorem artystycznym festiwalu Róbrege 2016
Lider Maleo Reggae Rockers jest dyrektorem artystycznym festiwalu Róbrege 2016Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Dziesiątki zespołów, setki koncertów i wciąż nowa siła twórcza - Darek Malejonek nie spoczął na laurach i nieustannie zaskakuje miłośników dobrej muzyki nowym materiałem. - Ktoś kiedyś policzył, że nagrałem 55 płyt, więc trochę już tego jest. Bywało różnie i czasami występowałem jako gitarzysta, wokalista lub instrumentalista, np. basista i keyboardzista - opowiada jedna z gwiazd tegorocznej trasy koncertowej "Lata z Radiem".

Muzyk przyznaje, że przez cały czas stara się być grzeczny, choć jest tylko człowiekiem i jak każdy ma swoje wzloty i upadki. - Trzeba walczyć ze złem w sobie, z egoizmem i z pychą. Nazywanie tego byciem niegrzecznym brzmi zbyt ładnie - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Co sprawiło, że Darek Malejonek chciał zostać w Afryce? Kim chciał być, gdy był mały? Kiedy zrozumiał, że poza muzykowaniem może zrobić coś więcej? O tym w nagraniu audycji. Muzyk przyniósł do studia Jedynki nowy singiel. Zachęcamy do posłuchania.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Darek Malejonek (kompozytor, wokalista, gitarzysta)

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 11.26

sm/pg

Czytaj także

Andrzej Krzywy: De Mono nie odcina kuponów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:20
- Zaczynaliśmy skromnie, nie było łatwo, pracowaliśmy po osiem godzin dziennie. Dziś jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z efektów - podsumowuje 30-lecie De Mono Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko – fabryka największych polskich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 13:32
Współpracował z najznakomitszymi gwiazdami polskiej estrady. W studiu radiowej Jedynki opowiada o procesie tworzenia przeboju, o tym jak stworzyć gwiazdę oraz dla kogo pierwotnie przeznaczony był utwór "Bal wszystkich świętych".
rozwiń zwiń