Wśród polskich turystów rośnie zainteresowanie Albanią

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 09:00
Co sprawiło, że Albania stała się jednym z częściej odwiedzanych krajów w Europie? Goście "Lata z Radiem" Izabela Nowak oraz Krzysztof Matys wyjaśniają, co sprawiło, że ten kraj stał się atrakcyjnym celem turystycznym.
Audio
  • Izabela Nowak - przewodniczka, autorka bloga "Moja Albania" (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Krzysztof Matrys - organizator wycieczek turystycznych opowiada o Albanii (Lato z Radiem/Jedynka)
W pierwszej dziesiątce odwiedzanych przez Polaków krajów pojawiła się Albania. Tu plaża Ksamil
W pierwszej dziesiątce odwiedzanych przez Polaków krajów pojawiła się Albania. Tu plaża KsamilFoto: Pixabay

Albania nie zamieniła się jeszcze w kierunek masowy, wyeksploatowany przez turystów. Kraj ten może poszczycić się wspaniałymi krajobrazami, wyśmienitą kuchnią i wieloma zabytkami, które w połączeniu ze śródziemnomorskimi temperaturami przyciągają turystów z całego świata. 

- W Albanii wciąż można odnaleźć pozostałości po kulturze Grecji antycznej i starożytnego Rzymu - mówi Krzysztof Matrys, organizator wycieczek turystycznych. 

Innym czynnikiem, który przyciąga kolejne grupy turystów są ceny, które na tle krajów sąsiadujących z Albanią, takich jak Grecja, czy Włochy są wyjątkowo konkurencyjne. Do wzrostu atrakcyjności na turystycznej mapie Europy przyczynia się coraz wyższy wskaźnik bezpieczeństwa, który wpłynął na postrzeganie tego kraju w ostatnich latach. 

- Będąc w Albanii warto odwiedzić starożytne miasto Butrint, którego jedną z największych atrakcji jest amfiteatr datowany na III w. p.n.e. oraz zabytki z czasów średniowiecza - przekonuje przewodnik. 

Albania to także bogata kuchnia bazująca na owocach morza. W rejonach górskich warto spróbować dań mięsnych. Specjalnością Albańczyków jest świetnie przyrządzona jagnięcina, baranina i kozina.

Gościem audycji była także Izabela Nowak, autorka bloga "Moja Albania", która opowiedziała o najciekawszych zabytkach turystycznych Albanii.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Izabela Nowak (przewodniczka, pilotka grup turystycznych, tłumaczka i autorka bloga "Moja Albania"), Krzysztof Matys (organizator wyjazdów turystycznych do Albanii)

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 9.00

ac/pg

Czytaj także

Rumunia. Drakula, dzikie Karpaty i piękne morze

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:00
W pierwszych tego lata turystycznych wędrówkach po świecie, z dala od utartych szlaków, przybyliśmy do Rumunii.
rozwiń zwiń