Kolejny rekord w zdobyciu Korony Gór Polski pobity. Cel był szczytny

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 09:45
28 szczytów w ciągu doby - kolejny rekord w zdobyciu Korony Gór Polski pobity przez czterech braci. Zebrane fundusze przekażą na pomoc w leczeniu chorego przyjaciela. Gościem "Lata z Radiem" był jeden z rekordzistów - Michał Gramacki.
Audio
  • Kolejny rekord Korony Gór Polski zdobyty (Lato z Radiem/Jedynka)
Kolejny rekord Korony Gór Polski pobity (Lato z RadiemJedynka)
Kolejny rekord Korony Gór Polski pobity (Lato z Radiem/Jedynka)Foto: PAP

Bicie rekordów posiada długą tradycję. Wiele z nich ma na celu dostarczenie rozrywki, lub chęć przekroczenia własnych możliwości. Niektóre z nich bywają szlachetne. Zbierając  fundusze dla przyjaciela chorego na raka mózgu bracia Szymon, Michał, Maciej i Paweł Gramaccy zdobyli Koronę Gór Polski w mniej niż 24 godziny.

- Celem priorytetowym tego projektu było zebranie środków dla naszego kolegi, który w tym roku kończy 19 lat. Kilka miesięcy temu diagnoza wykazała guz mózgu. Koszty leczenia i rehabilitacji, zakupu leków i konsultacji lekarskich przewyższała znacząco budżet jego rodziny - tłumaczy alpinista.

W jaki sposób się im to udało? Jak długo należy przygotowywać się fizycznie aby pobić górski rekord? Szczegóły tego niezwykłego wyczynu w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Michał Gramacki (rekordzista w zdobyciu Korony Gór Polski)

Data emisji: 2.08.2017

Godzina: 9.45

ac/pg


Czytaj także

Rak to nie wyrok. Zdobyli swoje "K2" balansując na granicy życia i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 22:00
Przeżycia w górach są szalenie podobne do tego, co przeżywają pacjenci podczas choroby onkologicznej. Podopieczni Fundacji "Pokonaj raka" połączyli więc siły z himalaistami i zdobyli "K2". - Obcowanie ze śmiercią zmienia spojrzenie na świat - mówi himalaista Adam Bielecki, który poprowadził "onkotwardzieli" na szczyt Kasprowego Wierchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielecki: kiedyś parłem na każdy szczyt, dziś odpuszczam

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 18:18
- Na początku byłem bardzo ambitny i za wszelką cenę parłem na szczyt, a dziś już tak nie jest. Góra zawsze tam będzie, więc w dowolnym momencie mogę powrócić i ponownie na nią wejść - mówi wspinacz Adam Bielecki.
rozwiń zwiń