Madagaskar - kierunek podróży coraz chętniej wybierany przez Polaków

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:00
Egzotyczny Magadaskar przyciąga coraz większe grupy Polaków. - Turystów z Polski przyciąga niesamowity klimat wyspy. Nie jest to miejsce, w którym odhacza się miejsca, które należy zwiedzić. Jego siłą jest to, że jest zupełnie inne od tego, co znamy z innych kontynentów - tłumaczy Arkadiusz Ziemba. 
Audio
  • Madagaskar - czerwona wyspa (Lato z Radiem/Jedynka)
Madagaskar - czerwona wyspa
Madagaskar - czerwona wyspaFoto: PAP/P. Royer

Madagaskar - wyspa nazywana krainą uśmiechu cywilizacyjnie jest krajem nadal w dużym stopniu odizolowanym od reszty świata. Dziewiczość flory i fauny, piaszczyste plaże oraz otwarci i przyjaźni tubylcy są dodatkowym aspektem, dla którego ten kierunek podróży jest tak atrakcyjny.

Również malgaska kuchnia słynie ze świetnie przyrządzonych dań na bazie świeżych produktów.

- Naturalny smak malgaskiej kuchni robi wrażenie na wszystkich. Popularnymi mięsnymi składnikami serwowanymi na wyspie są nietoperze i krokodyle - mówi Arkadiusz Ziemba, podróżnik i fotograf.

Gość audycji wyjaśnił, skąd wynikają wysokie ceny w tak mało zglobalizowanym kraju i obalił mity związane z postrzeganiem społeczeństwa, kultury, a nawet temperatury na Madagaskarze.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Arkadiusz Ziemba (podróżnik, fotograf, organizator wypraw na Madagaskar, autor bloga "Ziemba z Madagaskaru", laureat nagrody National Geographic za organizację niestandardowej podróży roku)

Data emisji: 3.08.2017

Godzina: 9.00

ac/pg

Czytaj także

Wakacje pod palmami to przeżytek. Obierz kierunek na Syberię

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 16:19
W gdańskim studiu Polskiego Radia Michał Witkiewicz geograf, podróżnik z "Polskiego Klubu Przygody", który kilkanaście razy przemierzał Syberię koleją transsyberyjską, ale także na piechotę, opowiada o swojej fascynacji tym regionem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wśród polskich turystów rośnie zainteresowanie Albanią

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 09:00
Co sprawiło, że Albania stała się jednym z częściej odwiedzanych krajów w Europie? Goście "Lata z Radiem" Izabela Nowak oraz Krzysztof Matys wyjaśniają, co sprawiło, że ten kraj stał się atrakcyjnym celem turystycznym.
rozwiń zwiń