X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lekarze bez granic - jak wygląda misja w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:00
- Jednym z największych wyzwań dla lekarzy przyjeżdząjących do Afryki są problemy logistyczne związane z transportem leków i sprzętu medycznego - tłumaczy członek organizacji "Bez Granic" dr Jerzy Friedigier.
Audio
Lekarze bez granic - polskie misje w Afryce (zdjęcie ilustracyjne)
Lekarze bez granic - polskie misje w Afryce (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock

W jaki sposób dotrzeć do chorych żyjących w mało zglobalizowanym świecie? Kamerun jest jednym z najbardziej zaniedbanych pod względem opieki medycznej krajów w Afryce. Brakuje wielu leków, szczepionek, a nawet ubezpieczeń zdrowotnych. Gość Małgorzaty Raduchy opowiada o trudnościach, z jakimi muszą zmagać się polscy lekarze na misjach.

- Dotąd zabieraliśmy ze sobą tylko tyle, ile udało nam się przewieźć w walizkach. Trzeba zwrócić uwagę na to, że transport sprzętu medycznego do Afryki na chwilę obecną nie jest opłacalny. Korzystniej z finansowego i logistycznego punktu widzenia byłoby zakupienie go na miejscu - mówi.

Deficyt lekarzy w Kamerunie i innych krajach afrykańskich obowiązuje lekarzy do wykonywania czynności medycznych wykraczających poza ich specjalizację. 

- Jesteśmy do tego przygotowani. Chirurdzy w Afryce muszą mieć taką samą wiedzę jak pozostali lekarze, a oprócz tego potrafić też operować - mówi gość Jedynki.

Z audycji dowiemy się też, w jaki sposób można wesprzeć lekarzy wyjeżdżających na misje.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Jerzy Friedigier (lekarz, członek organizacji "Bez Granic", prowadzi misję w Kamerunie)

Data emisji: 3.08.2017

Godzina: 9.00

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy lekarze niczym doktor Quinn

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 15:20
- Zawsze z dużym zainteresowaniem śledziłam to, co robią osoby czy organizacje, którzy jeżdżą do Azji, Afryki pomagać innym, ale sądziłam, że potrzebne są do tego szczególne cechy. Dopóki ich nie spotkałam
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOS dla Kamerunu. "Najwyższy czas pomóc dzieciom na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 08:10
- Nam też pomagano. Teraz chcemy dać coś z siebie innym - mówiła w "Sygnałach dnia" Barbara Rajkowska o akcji stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce dla Kamerunu.
rozwiń zwiń