X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miastko. "Lato z Radiem" wśród 160 jezior

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 13:50
W sobotę 5 sierpnia studio plenerowe "Lata z Radiem" stanęło w Parku Miejskim w Miastku. Przed popołudniowym koncertem atrakcje miasta odkrywali przed słuchaczami Jedynki Monika Tarka i Robert Kilen.
Audio
  • Monika Tarka i Robert Kilen odkrywają atrakcje Krynicy Morskiej (Lato z Radiem/Jedynka)
Robert Kilen i Monika Tarka w Parku Miejskim w Miastku
Robert Kilen i Monika Tarka w Parku Miejskim w MiastkuFoto: Marcin Nowak vel Nowakowski

Nazwa sugeruje że to niewielkie miasto, i rzeczywiście – zamieszkuje je nieco ponad 10 tys. mieszkańców. To jednak miejsce z tradycjami, bogatą i jakże różnorodną historią.

Istniało tu stare osiedle słowiańskie, o którym wspominają dokumenty z 1335 roku. Już wówczas osada była nazywana "miasteczkiem". Gdy stało się ono lennem niemieckiej rodziny von Massow wybuchły zamieszki, a bunt mieszkańców sprawił, że w 1617 r. Miastko otrzymało prawa miejskie.

Od 1637 r. Miastko należało do Szwecji, a od 1657 r. do Brandenburgii. Niemiecka nazwa miasta to Rummelsburg i pochodzi od legendarnego rozbójnika Rummela.

Jakie są największe atrakcje leżącego na Pomorzu Miastka? Czaszkę jakiego wielkiego zwierza znaleziono w okolicy? Co jest największą lokalną specjalnością kulinarną? Skąd wziął się samolot, który można zobaczyć w centrum Miastka? O tym w nagraniu audycji.

***

Radiowa Jedynka szykuje wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas największej w Polsce letniej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia "Lato z Radiem" odwiedzi 20 miejscowości.

Trasa Lata z Radiem 2017 Trasa Lata z Radiem 2017

Gwiazdami tegorocznego "Lata z Radiem" będą: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, T-Love, Blue Cafe, Jary Oddział Zamknięty, Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Viola Brzezińska, Hey, Maryla Rodowicz, Ira, Mateusz Mijał, Pectus, Michał Szpak, Cleo, Rafał Brzozowski, Patrycja Markowska, Margaret, Jerzy Grunwald, Feel, Lady Pank, Halina Młynkowa, Magdalena Steczkowska, Papa De, Tomasz Kamiński, Urszula, HLA Transplantologia, Kombii, Red Lips, Małgorzata Ostrowska, Enej, Szymon Wydra & Carpe Diem, Katarzyna Popowska, Afromental, Zakopower, Golec uOrkiestra, Ania Dąbrowska, Tercet czyli Kwartet, Bum Bum Orkestar.

Transmisję wideo z każdego koncertu będzie można obejrzeć na stronie latozradiem.pl oraz jedynka.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Goście: Konrad Remelski, Damian Wiercioch (pasjonat żeglarstwa), Roman Ramion (burmistrz Miastka), Jerzy Przybyłowski (twórca średniowiecznego grodu na Górze Królewskiej w Miastku), Iga Marciszonek (mistrzyni świata w tańcu fitness), Łukasz Adkonis (właściciel tawerny), Jan Kwasek, Dominik Radecki (dziennikarz "Tygodnika Miasteckiego"), Aleksander Piórczyński (kierowca quada), Paulina Hendel (pisarka), Ewa Kapłan (wiceburmistrz Miastka), Edward Szepel (rolnik), Sebastian Swinarski (prezes Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego "Gryf"), Andrzej Krzywy (De Mono), Przemysław Pakuła (Miasteckiego Towarzystwa Sportowego Hamer), Karolina Szyman-Piórkowska (malarka)

Data emisji: 5.08.2017

Godzina emisji: 9.10-11.50

pg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Katowicach. Podróż pełna zaskoczeń

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 15:00
Plenerowe studio Jedynki zawitało na katowicki rynek, by poczuć, jak pulsuje serce aglomeracji śląskiej. Kojarzące się kiedyś z szarością i przemysłem Katowice dziś zadziwiają niebanalną architekturą, festiwalami muzycznymi na najwyższym poziomie, a także bogactwem przyrody!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa koncertowa "Lata z Radiem" przekroczyła półmetek

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 14:17
Tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" przewiduje koncerty w 20 miastach. Jak dotąd, słuchacze Jedynki mieli okazję usłyszeć "Polkę Dziadek" – melodię rozpoczynającą najsłynniejszą wakacyjną audycję w Polsce w 12 miejscowościach, w tym w Cieszynie, gdzie odbył się specjalny koncert "Wyszehradzki" oraz w Gogolinie, gdzie pobito rekord Polski w zbiorowym wykonaniu piosenki "Poszła Karolinka do Gogolina".
rozwiń zwiń