Szymon Wydra: zespół jest jak rodzina i my tacy jesteśmy

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:17
- Gdy zakładaliśmy zespół Carpe Diem, nie mieliśmy planu B na życie, wszystko poświęciliśmy temu i się udało, bo trwamy do dziś - mówi wokalista Szymon Wydra.
Audio
  • Szymon Wydra o życiu muzyka i koncertowaniu (Lato z Radiem/ Jedynka)
Szymon Wydra
Szymon WydraFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Występujący na koncertach "Lata z Radiem" artysta angażował się w przeszłości m.in. w audycje radiowej Jedynki, które były nagrywane w lasach radomskich. Jak przyznaje, miło to wspomina, bo rzecz odbywała się w Puszczy Kozienickiej, dawnej zwanej Radomską, a że sam nazywa się "wydra", to i ciągnie go do lasu.

- Kocham Radom, jest to moje miejsce na ziemi, moja mała stolica i ojczyzna. Nie dam złego słowa powiedzieć na to miasto, choć nie ukrywam, że wiele szyderstw i różnego rodzaju głupich żartów krąży na jego temat, a szkoda - opowiada Szymon Wydra.

O tym, jakie były początki Carpe Diem i o trudach życia muzyka, mówi więcej w nagraniu audycji. Czy członkowie zespołu nadal się lubią? Jaka jest rzeczywistość bycia polskim muzykiem?

***

Tytuł audycjiLato z Radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Szymon Wydra (wokalista, gitarzysta, poeta, kompozytor)

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 11.23

sm/mg

Czytaj także

Słowiańska dusza na nowej płycie Patryka Kumóra

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 14:21
- Uważam, że jako Polacy mamy niezwykłą muzykalność. Szybko wymyślamy wpadające w ucho i taneczne melodie, chyba za sprawą słowiańskiej duszy, która w nas gra - mówi piosenkarz Patryk Kumór.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urok miejsca i spokój na nowej płycie Roberta Chojackiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 00:59
- Teraz nagrywa się nerwowo, wchodzi się do studia i wszystko odbywa się szybko, a tutaj udało się inaczej, niespiesznie - mówi o swojej nowej płycie saksofonista, Robert Chojnacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwny jest ten świat". Tak rodziła się legenda Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:30
- Muszę przyznać, że byłem w szoku, gdy pierwszy raz odsłuchałem, jak Czesław Niemen zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", bo jego głos dogrywaliśmy na końcu - mówi gitarzysta Tomasz Jaśkiewicz.
rozwiń zwiń