Na czym polega fenomen wakacyjnego przeboju?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 12:00
Wakacyjne przeboje kojarzą się z wypoczynkiem, zabawą i beztorską. Jakie skojarzenia przychodzą na myśl, kiedy myślimy o przebojach polskich wakacji? Czy dawne przeboje róznią się od wspołczesnych? Zapytamy Tomka Szczepanika z zespołu Pectus.
Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus
Tomasz Szczepanik z zespołu PectusFoto: Wikipedia Commons/lic. CC BY 2.0/Łukasz Skrzypecki

Utwór "Piechotą do lata" pierwszy raz został zaprezentowany szerokiej publiczności na festiwalu w Opolu w 1978 roku. Utwór zajął drugie miejsce. To dzięki niemu zespół zdobył ogólnopolski rozgłos.

Piosenkę pokochały miliony Polaków, również Grzegorz Wasowski, który w najbliższej audycji "Lata z Radiem" opowie o tym, jakie wspomnienia przywodzi na myśl ten letni hit. 

Gościem drugiej części audycji będzie Tomek Szczepanik - jeden z czworga braci, członków zespołu Pectus. Opowie o wrażeniach z trasy koncertowej "Lata z Radiem 2017".

W audycji także: reportaż Agnieszki Ciecierskiej "Miss z 2003" - opowie co zmieniło się w życiu zwyciężczyni od dnia wygranej w konkursie. Na słuchaczy czekają jak zawsze konkursy.

***

Na audycję Lato z radiem w poniedziałek (17.08) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ac/ag

Czytaj także

Urszula i rok pod znakiem płyty "Biała Droga"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:57
- Minęło 20 lat od czasu wydania mojej najważniejszej płyty "Biała Droga". Cieszę się , że słuchacze nadal jej słuchają i myślą o niej ciepło - mówiła Urszula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Wasik zaprasza do Muzeum Polskiej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 14:41
- Nam - czterdziestolatkom i starszym, wydaje się oczywiste, że dzieciom i młodzieży znane są piosenki Marka Grechuty czy Czesława Niemena. Nie, to nie jest oczywiste. Nowe pokolenia nie znają tej muzyki - przyznał Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń