Kayah: nie umiem pisać pod presją. Muzyka to wynik wewnętrznej potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 13:30
- Mam tendencję do widzenia szklanki do połowy pustej, ale staram się nad tym pracować. Przez długi czas nie mogłam szczerze przyznać, że jestem osobą szczęśliwą. Jestem dumna ze swoich sukcesów, ale żaden z nich nie cieszy tak bardzo, jak mocno bolą porażki - przyznaje artystka.
Audio
  • Kayah opowiada o swojej karierze muzycznej (Lato z Radiem/Jedynka)
Kayah
KayahFoto: Piotr Poróbski/mat. pras. kayah.pl/

Na swojej muzycznej drodze nigdy nie ulegała modom, ani utartym schematom. Eksperymentowała z różnymi gatunkami. Za każdym razem konsekwentnie stawiała na swoim. Gościem środowej audycji "Lata z Radiem" była Kayah.

Zadebiutowała w 1988 roku utworem "Córeczko, wolałabym żebyś była chłopcem". Od tego momentu jej kariera nabrała zawrotnego rozpędu. Rozkwit jej kariery przypadł w momencie wydania płyty nagranej we współpracy z Goranem Bregoviciem. Pomimo wielu kontrowersji związanych z pochodzeniem oryginalnych tekstów i muzyki wykorzystanej na płycie, piosenki do tej pory cieszą się w Polsce ogromną popularnością.

Jej kolejnym wielkim projektem było założenie wytwórni płytowej Kajax, która miała promować artystów polskiej sceny muzycznej o wyjątkowym talencie. Pod patronatem studia ukazały się wydawnictwa Brodki, Marii Peszek, Artura Rojka czy Kasi Nosowskiej.

Czy można zachować indywidualność na scenie rozrywkowej? Czy różnorodność gatunkowa wnosi do muzyki nową jakość? Czego nauczyła ją współpraca z Goranem Bregoviciem? Które miejsca w Polsce są dla artystki natchnieniem? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Kayah (polska wokalistka, autorka tekstów, wydawca muzyczny, prezes wytwórni Kajax)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 11.20

ac/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziwny jest ten świat". Tak rodziła się legenda Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:30
- Muszę przyznać, że byłem w szoku, gdy pierwszy raz odsłuchałem, jak Czesław Niemen zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", bo jego głos dogrywaliśmy na końcu - mówi gitarzysta Tomasz Jaśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: czasem trzeba przerwać ten płacz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 15:14
Z tego właśnie powodu artystka, razem z izraelskim piosenkarzem, kompozytorem i tekściarzem Idanem Raichelem, nagrała niedawno piosenkę "Po co". - Idan jest z Tel Awiwu, a to bardzo tolerancyjne, otwarte, towarzyskie, zabawowe i słoneczne miasto - opowiadała Kayah Markowi Niedźwieckiemu.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: Bartne to taki piękny koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:37
- Członkowie naszego zespołu pochodzą z różnych kręgów etnicznych, ale staramy się znaleźć wspólny kolor i bardzo lubimy przypadek, który wytwarza się w czasie grania - mówi Igor Herbut  z LemON.
rozwiń zwiń