Tomasz Szczepanik z Pectus: chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 14:00
- To jest taki akcent sceniczny, który współgra z oprawą świetlną, jest niepowtarzalny - wskazał w audycji "Lato z Radiem" członek grupy Pectus.
Audio
  • Tomasz Szczepanik o koncertach zespołu Pectus (Lato z Radiem/Jedynka)
Tomasz Szczepanik
Tomasz SzczepanikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na koncercie zespołu Pectus w Solcu Kujawskim (występ odbył się w ramach trasy "Lata z Radiem") muzykom towarzyszył na scenie niezwykły instrument.

- Jakiś czas temu wspólnie wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego jeszcze nigdy na naszym polskim rynku nie było - powiedział w audycji "Lato z Radiem" członek złożonej z braci Szczepanik grupy Pectus Tomasz Szczepanik.

- Pianino zakupiliśmy w Kaliszu. Sprowadziliśmy 70 kilogramów szkła. Obkleiliśmy nim instrument na wzór, nie ukrywam, Władzia Liberace [amerykański ekscentryczny pianista i showman]. On miał fortepian wyklejony szkłem - wyjaśnił gość Jedynki.

Pectus Fot. Jedynka

Wysłuchaj całej audycji, w której Tomasz Szczepanik opowiedział, jak się zaczęła jego przygoda z muzyką, zdradził nazwy zespołów, których kasety magnetofonowe kupił, kiedy był dzieckiem. Rozmawialiśmy także o tym, jak to jest, kiedy żona jest jednocześnie menedżerem.

***

Tytuł audycjiLato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Szczepanik (członek grupy Pectus)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 11.20

kk/mg

Czytaj także

Nowa płyta zespołu Pectus. Niby "Siła braci", a kobiety rządzą

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 09:20
- Tak naprawdę światem rządzą kobiety, a nasza płyta "Siła braci" to ukłon w ich kierunku – przekonują Tomasz, Mateusz, Marek i Maciej Szczepanikowie, czyli zespół Pectus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowy koncert "Lata z Radiem" w Solcu Kujawskim

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 23:00
W niedzielę ekipa radiowej Jedynki przeniosła się do Solca Kujawskiego. Na scenie "Lata z Radiem" wystąpili: Arka Noego, Cleo, Margaret i grupa Pectus.
rozwiń zwiń