W Rabce wszyscy są szczęśliwi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 16:35
W sobotę (19.08) "Lato z Radiem" gościło w parku zdrojowym w Rabce Zdroju. Stamtąd ze studia plenerowego przybliżaliśmy słuchaczom ten kurort.
Audio
Burmistrz Rabki Zdroju Ewa Przybyło (P), Marta Januszewska (C) i Roman Czejarek (L)
Burmistrz Rabki Zdroju Ewa Przybyło (P), Marta Januszewska (C) i Roman Czejarek (L)Foto: Marcin Nowak vel Nowakowski

- Jeśli ktoś Rabkę sobie wybrał na cel swojego życia, miłości, założenia rodziny, mieszkania, to tak szczęśliwy jest jak ja dziś i, mam nadziej, że to widać - mówi burmistrz Ewa Przybyło. Cieszy się z tytułu "Miasta przyjaznego dzieciom". Przeznaczone dla nich atrakcje znajdują się w zakresie niezbyt forsownego marszu. Jest też coś dla starszej młodzieży.

Po parku oprowadzał słuchaczy zastępca burmistrza Rabki, a było po czym, bo to 25 zrewitalizowanych hektarów. Żeby go obejść trzeba ponad trzech godzin. W parku jest m.in. tężnia.

Byliśmy też w Rabkolandzie, w pociągu, w lokomotywie, mówiliśmy o atrakcjach miasta i okolic, a także o zdrowiu.

Posłuchaj całej audycji.

O godz. 16.00 w Rabce Zdrój rozpoczął sie koncert, podczas którego występują Mateusz Mijal, Szafa Gra, IRA, Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Transmisję wideo z każdego koncertu będzie można obejrzeć na strtronie latozradiem.pl oraz jedynka.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Marta Januszewska i Roman Czejarek

Goście: Piotr Wiecha (przewodnik), Robert Wójciak (zastępca burmistrza Rabki Zdroju), Zbigniew Wójciak (dyrektor Teatru Lalek "Rabcio"), Jolanta Mardura (uzdrowisko Rabka S.A.), Teresa Friedigier (uzdrowisko Rabka S.A., kierownik Zakładu Przyrodo-Leczniczego), Czesław Nowak (starszy maszynista PKP), Katarzyna Ceklarz (przewodnik tatrzańsko-beskidzki), Andrzej Górczyński (wypożyczalnia gokartów), prof. Maria Chomyszyn-Gajewska (periodentolog), dr Witold Cieśla (chirurg naczyniowy), Ewa Przybyło (burmistrz Rabki Zdroju)

Data emisji: 19.08.2017

Godzina emisji: 9.15 - 12.00

ag/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Konkol z zespołu Łzy: na nowej płycie wracamy do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 20:36
- Jesteśmy pogodowym talizmanem. Na naszych plenerowych koncertach nigdy nie pada. Tak jest od co najmniej dwóch lat - stwierdził Adam Konkol, lider zespołu Łzy tuż po ich występie na koncercie Lata z Radiem w Rabce Zdrój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsympatyczniejszy order przyznawany przez dzieci

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 14:02
- Najbardziej bałam się pucharu z sokiem z cytryny, który bez cienia grymasu muszą wypić wszyscy Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Zapewniam, to naprawdę jest sok z cytryny, choć podejrzewam, że odrobinę osłodzony - mówiła Majka Jeżowska.
rozwiń zwiń