X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Augustów zatopiony w jeziorach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 15:56
W czasach PRL-u o tym mieście pisało się romantyczne piosenki. To tu do dziś działa słynny lokal Albatros, w którym na dancingu bawiło się siedem dziewcząt, a wśród nich ta jedyna, 17-letnia Beata. Czym dziś kuszą augustowskie noce zatopione w jeziorach?
Audio
Marta Januszewska i Roman Czejarek w Augustowie
Marta Januszewska i Roman Czejarek w AugustowieFoto: Jedynka

Augustów to ostatni przystanek na tegorocznej trasie "Lata z Radiem". My wycieczkę po tym mieście rozpoczęliśmy od Kanału Augustowskiego i śluzy Przewięź łączącej jeziora Białe i Studzieniczne. - Konstruktor Ignacy Prądzyński skonstruował ten kanał w sposób bardzo ekonomiczny, wytyczył tę trasę splatając jeziora i rzeki, a między nimi, tam gdzie były różnice poziomów, zaplanował śluzy, których jest 18 - mówi przewodniczka Krystyna Korzeniewska. Opowiada też o statku Serwy, którym po augustowskich jeziorach w 1990 roku pływał Jan Paweł II. Przekonuje także, że śluzowanie na kajaku jest zupełnie innym przeżyciem niż na większej jednostce.

Kolejną atrakcją Augustowa jest tutejsze sanatorium, oferujące lecznicze i relaksujące zabiegi z wykorzystaniem m.in. borowiny, wody, lasera. - Mamy też kriokomorę, w której panuje temperatura -160oC. Wtedy nasz układ odpornościowy szaleje, szuka odpowiedzi na silny bodziec, jakim jest zimno i mobilizuje siły do walki z nim - opowiada Agnieszka Czyżewska.

Podczas audycji spotkaliśmy się także z augustowianinem Adamem Wysockim, mistrzem świata w kajakarstwie; próbowaliśmy specjałów lokalnej kuchni z mistrzem kulinarnym Pawłem Bielawskim i przyglądaliśmy się pracy dzikich pszczół wraz z bartnikiem Piotrem Piłasiewiczem. Nasze mobilne studio odwiedził również burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, który zaprosił do pozowania przy ławeczce Beaty z Albatrosa i opowiedział o planach rozwoju ekologicznego przemysłu.

W Augustowie żegnamy się z tegorocznym "Latem z Radiem". Relacje ze wszystkich miast naszej trasy koncertowej, filmy i fotogalerie można znaleźć w multimedialnym serwisie latozradiem.pl.

Podczas wszystkich tegorocznych koncertów "Lata z Radiem" obecne było Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu wyposażone w gabinet laryngologiczny oraz specjalistyczną kabinę do badania słuchu. Wszyscy chętni mogli wykonać bezpłatne badanie i skonsultować się z laryngologiem. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Marta Januszewska i Roman Czejarek

Goście: Krystyna Korzeniewska (przewodniczka PTTK), Agnieszka Czyżewska (kierownik Działu Fizjoterapii Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów), Adam Wysocki (dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski w kajakarstwie), Paweł Bielawski (właściciel restauracji Pod Jabłoniami), Piotr Piłasiewicz (Bractwo Bartne), Sylwia Bender (urolog), dr Renata Korneluk (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu), Wojciech Walulik (burmistrz Augustowa)

Data emisji: 27.08.2017

Godzina emisji: 10.15 - 12.00

mg/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomaszów Lubelski - sacrum i wojna

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 15:11
20-tysięczne miasto położone wśród roztoczańskich lasów to kolejny przystanek na wakacyjnej trasie koncertowej Jedynki. W powietrzu jest tu więcej jodu niż nad morzem, a w okolicy można natknąć się na drewniane kościółki i cerkwie, a także pamiątki po wojennej przeszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śladami Lata z Radiem" - "Nasz Piotrków"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 17:10
W niedzielę (20.08) "Lato z Radiem" gra w Piotrkowie Trybunalskim. To średniej wielkości miasto, położone kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojne, może nawet nieco senne. Okazuje się jednak, że zamieszkuje je wielu pasjonatów, a każdy z nich postrzega miasto na swój własny sposób.
rozwiń zwiń