Estonia. Zimą białe dni, latem - białe noce

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 15:00
- W Tallinie, który jest najbardziej na północ wysuniętą częścią kraju, letnie dni są bardzo długie, a na przełomie czerwca i lipca występuje zjawisko białych nocy - mówi miłośnik i znawca Estonii Kazimierz Popławski. Przyznaje też, że z kolei zimą w tym kraju jest mnóstwo śniegu.
Audio
  • Estonia - czym kusi ten kraj? (Lato z Radiem/Jedynka)
Tallin - Stare Miasto
Tallin - Stare MiastoFoto: Shutterstock/Scanrail1

W ramach cyklu "Poza utartym szlakiem" zawędrowaliśmy do jednego z trzech krajów bałtyckich - Estonii. Jego stolica, Tallin, leży 1000 km od Warszawy. Można się tam dostać samolotem, ale zdecydowanie ciekawszą opcją jest podróż drogą lądową przez Litwę i Łotwę. 

- Najlepiej zarezerwować sobie 10 dni, tak, żeby nie była to wyprawa od stolicy do stolicy. Wtedy w każdym z krajów można zatrzymać się w mniejszej miejscowości, są tam piękne morskie wybrzeża, mnóstwo jezior - przekonuje Kazimierz Popławski.

Dlaczego Estończycy w automatach kupują batoniki z... byczą krwią? Z jakiego powodu Morze Bałtyckie jest tam cieplejsze niż w Polsce? Jakie estońskie miasta można uznać za odpowiedniki Warszawy i Krakowa? I których trzech rzeczy - zdaniem Estończyków - nie da się zrobić przez internet? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Kazimierz Popławski (redaktor Przeglądu Bałtyckiego, twórca portalu Esti.pl, miłośnik i znawca Estonii)

Data emisji: 28.08.2017

Godzina emisji: 9.22

mg/kk

Czytaj także

Armenia - piękno i smutek wśród wrogów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 12:00
- Zawsze mówimy, ze Polska leży w fatalnym miejscu, bo między wielką Rosją a groźnymi Niemcami. Wyobraźmy sobie kraj, który ma dziesięć razy gorsze położenie geograficzne, i to od tysięcy lat - mówi o Armenii Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, bloger i podróżnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

I chciałabyś, i boisz się? Porady dla kobiet marzących o zwiedzaniu świata

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 13:00
Podróżniczka Marzena Filipczak i autorka książki "Rozważnie i romantycznie" podpowiada kobietom, jak podróżować bezpiecznie, tanio i atrakcyjnie. Swoimi doświadczeniami podzieliła się w "Lecie z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lazur Oceanu Indyjskiego: rajski Zanzibar

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 11:00
W naszym cyklu "Poza utartym szlakiem" tym razem odwiedzamy Zanzibar - miejsce słynące z piaszczystych plaż i niezwykle przejrzystych wód Oceanu Indyjskiego. I przede wszystkim magicznie pachnące.
rozwiń zwiń