"Lato z Radiem" w jedynym takim miejscu - Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 12:00
W sobotę (29.06) oprowadzaliśmy słuchaczy po mieście i po Tatrzańskim Parku Narodowym. Poznalismy też ofertę kulturalną miasta, które jest pierwszym etapem "Lato z Radiem Festiwal 2019".
Audio
  • "Lato z Radiem" na zakopiańskich Krupówkach cz. 1 (Jedynka)
  • "Lato z Radiem" na zakopiańskich Krupówkach cz.2 (Jedynka)
  • "Lato z Radiem" na zakopiańskich Krupówkach cz. 3 (Jedynka)
Roman Czejarek (L), zespół Giewont, Matra Januszewska (P)
Roman Czejarek (L), zespół Giewont, Matra Januszewska (P)Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Gośćmi muzycznymi w audycji byli: w pierwszej godzinie zespół folklorystyczny Giewont oraz gwiazda sobotniego koncertu "Lato z Radiem Festiwal 2019" Hania Rybka, a w drugiej Harmony Trejo (to połączenie jazzu z muzyka góralską).

Przedstawiliśmy kulturalne oblicze Zakopanego, bo o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej rozmawialiśmy z dyrektorem festiwalu Rafałem Monitą, a z Bożeną Gąsienicą o Zakopiańskim Festiwalu Literackim.

Mówiliśmy też o samym mieście, a rozmówcami byli wiceburmistrzowie Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Tomasz Fila, a także Beta Majcher i Lidia Rosicka-Podleśny z Zakopiańskiego Centrum Kultury.

A po Tatrzańskim Parku Narodowym oprowadzał nas Marek Kot, który wyjaśnił m.in. co to jest psia łączka

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzą: Marta JanuszewskaRoman Czejarek

Goście: Rafał Monita, Bożena Gąsienica,Hania Rybka, Małgorzata Wnuk, Bogdan (aktor amator), Beata Majcher (dyrektor ZCK), Lidia Rosicka-Podleśny (wicedyrektor ZCK)

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00 

ag

Czytaj także

"Lato z Radiem" prosto z Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:46
W audycji - prosto ze studia plenerowego przy oczku wodnym na Krupówkach - Marta Januszewska i Roman Czejarek nie tylko mówili o przygotowaniach do pierwszej imprezy z cyklu "Lato z Radiem Festiwal 2019", ale także rozmawiali ze słuchaczami i... liczyli kozice. 
rozwiń zwiń