"Lato z Radiem" w Pucku - tradycja i współczesność

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 09:00
Marta Januszewska i Roman Czejarek prosto z Pucka, gdzie odbywa się kolejna odsłona "Lato z Radiem Festiwal 2019". W audycji mówimy nie tylko o tej wielkiej imprezie, ale też o historii miasta, jego zabytkach, kulturze, o tradycjach Kaszubów, o ich kuchni oraz o mieście i gminie.
Audio
Marta Januszewska (L) i Roman Czejarek (P) z grupą słuchaczy na rynku w Pucku
Marta Januszewska (L) i Roman Czejarek (P) z grupą słuchaczy na rynku w PuckuFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Wśród naszych gości są:
Mirosław Kuklik, dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej, Artur Jabłoński, działacz i pisarz kaszubski, Ireneusz Makowski, Stowarzyszenie Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego i muzeum Morskiego Dyw. Lotniczego, Regina Kwidzińska z Koła Gospodyń Wiejskich Łebcz o kuchni kaszubskiej, Anna Twork i Agnieszka Roszmann, Stowarzyszenie Kultury i Sztuki, Krystyna Buczkowska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Pucku, Hanna Pruchniewska, burmistrz Miasta Puck, Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.


Czytaj więcej
LzR_1920x1080_PUCK_3 1200.jpg
"Lato z Radiem Festiwal 2019" zagra w Pucku!

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzą: Marta Januszewska, Roman Czejarek

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

ag

. .


Czytaj także

Nadmorskie "slow city": Puck

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 13:41
Marta Januszewska i Roman Czejarek prosto z Pucka, gdzie już w piątek i sobotę odbędzie się kolejna odsłona "Lato z Radiem Festiwal 2019". W audycji mówiliśmy nie tylko o przygotowaniach do tej wielkiej imprezy, ale też m.in. o historii Pucka oraz znajdującego się w nim portu. Dlaczego warto odwiedzić to nadmorskie miasto?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wiśniewski: ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 10:32
- Moi rodzice są fanami Programu 1 Polskiego Radia. Ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem" - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. 
rozwiń zwiń