Baranovski: dziadek zaszczepił mi miłość do muzyki. Na antenie Jedynki wybrzmiał koncert artysty!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 21:40
Dziadek muzyka dużo śpiewał i to on w dzieciństwie spowodował, że mały Wojtek zainteresował się muzyką. - Kiedy rodzice jeździli do pracy to zostawiali mnie u dziadków no i mój dziadek dużo mi śpiewał - wspomina Baranovski. Potem było granie na dziecięcych organkach, którymi pogardził starszy brat. W piątkowy wieczór wysłuchaliśmy, na antenie radiowej Jedynki, retransmisji koncertu Baranovskiego, który został nagrany 30 czerwca w studiu koncertowym Polskiego Radia. 
Audio
  • Wojtek Baranovski wspomina początki przygody z muzyką (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Baranovski o swych piosenkach (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Baranovski o odbiorze piosenek wśród słuchaczy (Lato z Radiem/Jedynka)
Wojciech Baranowski
Wojciech BaranowskiFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

POSŁUCHAJ PROGRAMU 1

Baranovski jest multiinstrumentalistą i gra na wielu instrumentach.

We wtorek (30 czerwca) Baranovski nagrał dla "Lata z Radiem" koncert, który był transmitowany na stronie radiowej Jedynki i w mediach społecznościowych. Muzyk przyznaje, że podczas koncert było dużo emocji, bo był nagrywany bez udziału publiczności. Ekipa techniczna, która była w studiu wcieliła się w rolę słuchaczy.

- Najważniejsze, że bili brawa, a same brawa już dodają otuchy artyście - przyznaje artysta. Bo skończonej piosence pokazują - jak to ujął - czy było fajnie, czy niefajnie. Wspomina, że grał z zespołem koncert, gdzie nie było nikogo i nie było to przyjemne odczucie.

Pierwszym najważniejszym utworem w solowej karierze była piosenka Mamo. Nagrywana był z ekipą podczas sesji w lesie. Zastrzega, że wszystkie piosenki są z jego doświadczeń. - Kiedyś stwierdziłem, że najlepiej będzie wziąć własna autopsję na warsztat i ją przełożyć na tekst i na muzykę, bo jest najbardziej autentyczne - mówi Baranovski. Piosenka Mamo zabrzmiała podczas koncertu.

Muzyk cieszy się, że jego piosenki są grane na weselach. - To dowód na to, ze piosenki są znane, lubiane i słuchane - przyznaje.

. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Rozmawiał: Roman Czejarek

Gość: Wojciech Baranovski (muzyk, kompozytor autor tekstów, multiinstrumentalista)

Data emisji: 3.07.2020 r.

Godzina emisji: 9.00 -12.00

ag

Zobacz więcej na temat: Roman Czejarek Lato z Radiem 2020
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tu powstają pierwsze wersje piosenek". Jedynka z wizytą w studiu u Piotra Cugowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:20
Piotr Cugowski, który zainaugurował serię koncertów tegorocznego "Lata z Radiem" zaprosił radiową Jedynkę do swojego studia nagraniowego W Lublinie. - Tu powstają pierwsze wersje piosenek, które później dopracowujemy w warunkach studyjnych w oparciu o prawdziwy sprzęt - powiedział wokalista w rozmowie z Martą Januszewską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski na antenie Jedynki. Fragment koncertu Lata z Radiem: utwór "Kto nie kochał"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 10:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" kończy 49 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 13:35
1 lipca mija 49 lat, odkąd na antenie Polskiego Radia pojawiła się nowa, wakacyjna audycja "Lato z Radiem". Początkowo był to magazyn turystyczny, trwający tylko kilkanaście minut. Nowością na owe czasy był fakt, że audycja była nadawana "na żywo".
rozwiń zwiń