"Lato z Radiem" i foki na Helu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 09:29
Sobotnią (11.07) audycję będziemy nadawać z helskiego Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkamy się m.in. z opiekunami fok, porozmawiamy o oglądaniu fok na żywo, nie tylko w samym fokarium, ale też przez internetowe kamerki, oraz o zwyczajach fok, ich imionach i menu.
Lato z Radiem 2020 Frątczak
Lato z Radiem 2020 FrątczakFoto: Polskie Radio

Będziemy też mówić o programie odtwarzania populacji tych zwierząt na polskim wybrzeżu. Wśród naszych gości m.in. dr Iwona Pawliczka vel Pawlik - kierownik Fokarium Stacji Morskiej IO UG.

Planujemy również spacer po Helu wspólnie z lokalnym przewodnikiem, którym będzie Bożena Albecka oraz wizyty w tamtejszych muzeach: Helskim Kompleksie Muzealnym i Muzeum Obrony Wybrzeża, o którym opowie jego dyrektor Władysław Szarski.

***

Do słuchania "Lata z Radiem" w sobotę (11.07) w godzinach 9.00-12.00 zaprasza Grzegorz Frątczak.

ag

Zobacz więcej na temat: Hel Lato z Radiem

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 12:30
Kiedyś słynne było powiedzenie "częste mycie skraca życie", niektórzy upraszczali, mówiąc "w brudzie cieplej", a jeszcze inni dawali przykład, że "krowa się nie myje, a żyje".  Dziś w "Lecie z Radiem" odwiedzamy Bydgoszcz, a tam historia mydła i brudu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perła północnego Mazowsza. "Lato z Radiem" w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 13:20
Miejsce idealne dla wszystkich zakochanych.. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze kryje w sobie wiele ciekawych historii związanych przede wszystkim z wybitnym poetą Zygmuntem Krasińskim czy z Napoleonem Bonaparte. W "Lecie z Radiem" razem z Martą Januszewską zwiedziliśmy kompleks pałacowo-zamkowy i opowiedzieliśmy o historii rodu Krasińskich. 
rozwiń zwiń