"Lato z Radiem". Koncert legendy rocka - zespołu IRA. Zobacz i posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 21:05
Na koncertowej scenie "Lata z Radiem" zagrała legenda polskiego rocka, świetnie znany słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia zespół IRA. Muzycy podczas koncertu w ramach "Lata z Radiem" 2020 zagrali nie tylko swe największe przeboje, ale wykonali też m.in. piosenkę "W górę patrz", która znajdzie się na nowym albumie. Zapraszamy do obejrzenia całego koncertu!
Artur Gadowski
Artur GadowskiFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio
Obejrzyj
portal_Import

- Niekwestionowana legenda polskiego rocka, udanie łączy rockową zadziorność z popową przebojowością. Piosenki, które nucimy z Arturem Gadowskim zwykle niosą też ze sobą ważne treści, które nie dezaktualizują się przez dekady. W wersjach koncertowych te popkulturowe hymny nabierają dodatkowej mocy, którą niejednokrotnie słuchacze Jedynki uczestniczący w koncertach "Lata z Radiem" mieli okazję poczuć na własnej skórze. Tym razem, IRA zaprezentuje się w nowej konwencji, wymuszonej koronawiusem, ale z taką samą energią i zaangażowaniem jak zawsze - zapraszał na koncert prowadzący Zbigniew Zegler, dziennikarz radiowej Jedynki.

Koncert legendy polskiego rocka transmitowany był we wtorek 14 lipca formie wideo w mediach społecznościowych i na portalu Jedynki, a w piątek 17 lipca był retransmitowany na antenie Jedynki.

IRA to zespół, którego chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Od 1987 roku (z przerwą w latach 1996-2001) zespół znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie stale obecni są na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy "Mój dom", "1993 rok" czy "IRA Live" sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara", czy "California" do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.


. .

Występowali na największych polskich festiwalach rockowych - w Jarocinie czy na Przystanku Woodstock. W 2006 roku byli także jedną z gwiazd występujących podczas urodzinowego "Lata z Radiem". Ich przeboje stały się hymnami pokolenia. Supportowali takie legendy, jak Aerosmith, Bon Jovi, Def Leppard i popularny niegdyś Extreme. Frontman Artur Gadowski występował przed Brianem Mayem (Queen) i Joe Cockerem, a jego piosenka "Najlepsi z najlepszych" (napisana wraz z Grzegorzem Markowskim i Ryszardem Rynkowskim) była hymnem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Gadowski jest także autorem pierwszej w Polsce piosenki typu "koronawirus song" "W domu siedź". Fanów zespołu z pewnością ucieszyła wiadomość, że w maju br. IRA opublikowała singiel "W górę patrz", nawiązujący do swojego charakterystycznego, znanego wielbicielom, rockowego brzmienia grupy. To zwiastun planowanego na jesień album zespołu, którego będzie można wysłuchać podczas tego specjalnego, online’owego koncertu w ramach "Lata z Radiem".

***

Do tej pory w ramach letnich koncertów "Lata z Radiem" wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski oraz sanah. A już w przyszłym tygodniu, 21 oraz 24 lipca, usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik - gitara; Cezary Konrad - perkusja; Robert Kubiszyn - bas oraz Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe.

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie „Tu jest muzyka”, tuż po serwisie o godz. 20.00. Wieczorne występy poprzedzą rozmowy z artystami w porannej audycji „Lato z Radiem”.

aaaLzR 2020 (1).jpg

. .


(mat. promocyjne/ag)

Czytaj także

Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:30
Obecnie koncerty zostały odwołane i bardzo powszechne stało się granie zespołowe w internecie. Robi tak Artur Gadowski, który jest zapraszany do wspólnych występów nie tylko z kolegami z zespołu IRA, ale też z innymi muzykami. Czasem jednak odmawia. W piątek (15.05) miał premierę utwór "W górę patrz", któremu towarzyszył wideoklip. Do zobaczenia u nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski pierwszą gwiazdą muzycznego cyklu koncertów "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:00
Koncertem online Piotr Cugowski zainaugurował cykl muzycznych spotkań w ramach "Lata z Radiem" 2020! Cotygodniowe koncerty transmitowane będą online we wtorki z jednego ze studiów koncertowych Polskiego Radia, a w piątki będzie je można usłyszeć na antenie Jedynki. 
rozwiń zwiń