"Lato z Radiem". Zapraszamy na retransmisję koncertu legendy rocka - zespołu IRA

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 10:15
Na koncertowej scenie "Lata z Radiem" pojawił się we wtorek (14.07) świetnie znany Słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia zespół IRA. Grupa zagrała online swoje największe przeboje. Muzycy wykonali też piosenkę "W górę patrz", która znajdzie się na nowym albumie. Koncert transmitowany był w formie wideo w mediach społecznościowych i na portalu radiowej Jedynki. W piątek (17.07) po godz. 20.00 będzie można go wysłuchać na antenie Jedynki.
Koncert zespołu IRA
Koncert zespołu IRAFoto: Cezary Piwowarski

IRA to zespół, którego chyba nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Od 1987 roku (z przerwą w latach 1996-2001) znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie stale obecni są na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy "Mój dom", "1993 rok" czy "IRA Live" sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie", "Wiara", czy "California" do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.


. .

Występowali na największych polskich festiwalach rockowych - w Jarocinie czy na Przystanku Woodstock. W 2006 roku byli także jedną z gwiazd urodzinowego "Lata z Radiem". Supportowali takie legendy, jak Aerosmith, Bon Jovi, Def Leppard i popularny niegdyś Extreme. Frontman Artur Gadowski występował przed Brianem Mayem (Queen) i Joe Cockerem, a jego piosenka "Najlepsi z najlepszych" (napisana wraz z Grzegorzem Markowskim i Ryszardem Rynkowskim) była hymnem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

W maju br. IRA opublikowała singiel "W górę patrz". To zwiastun planowanego na jesień albumu grupy:

IRAOfficialVEVO/Youtuybe

***

Do tej pory w ramach letnich koncertów "Lata z Radiem" wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski oraz sanah. A już w przyszłym tygodniu, 21 oraz 24 lipca, usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik - gitara, Cezary Konrad - perkusja, Robert Kubiszyn - bas oraz Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe.

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie "Tu jest muzyka", tuż po serwisie o godz. 20.00. Wieczorne występy poprzedzą rozmowy z artystami w porannej audycji "Lato z Radiem".

aaaLzR 2020 (1).jpg

. 

Zobacz więcej na temat: IRA Artur Gadowski