"Lato z Radiem". Zapraszamy na retransmisję koncertu Krzysztofa Cugowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 08:07
Dobrze znany szerszej publiczności i słuchaczom radiowej Jedynki - Krzysztof Cugowski zagrał wraz z Zespołem Mistrzów specjalny koncert online.Będzie można go wysłuchać raz jeszcze na antenie Jedynki w piątek - 24 lipca tuż po godz. 20.00. 
Koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów
Koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Krzysztof Cugowski w tym roku obchodzi aż dwa jubileusze: 70. urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Ostatni raz na scenie "Lata z Radiem" zagrał w 2004 roku ze swoją macierzystą grupą Budka Suflera. Po 16 latach artysta znów wystąpi specjalnie dla szerokiej, jedynkowej publiczności – tym razem online i z nowym zespołem, o którym mówi: "lepszych już nie ma".

W skład Zespołu Mistrzów weszli doświadczeni muzycy: gitarzysta Jacek Królik (m.in. eks-Brathanki, Grzegorz Turnau, Grzegorz Ciechowski, Chłopcy z Placu Broni, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Preisner), perkusista Cezary Konrad (m.in. Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Włodek Pawlik Trio), ceniony kontrabasista jazzowy Robert Kubiszyn (m.in. Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski, Dorota Miśkiewicz) i grający na klawiszach Tomasz Kałwak (m.in. Natalia Kukulska, Ewa Bem, Natalia Niemen, Marek Napiórkowski).


źródło: Mystic Production TV/Youtube


***

Do tej pory w ramach letnich koncertów "Lata z Radiem" wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski sanah oraz zespół IRA. 

Koncerty najpopularniejszych polskich twórców będą transmitowane przez całe wakacje we wtorki o godz. 20.00 w formie streamingu wideo na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia oraz na antenie radiowej Jedynki w piątki w paśmie "Tu jest muzyka", tuż po serwisie o godz. 20.00. Wieczorne występy poprzedzą rozmowy z artystami w porannej audycji "Lato z Radiem".

aaaLzR 2020 (1).jpg

.

ans 

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Cugowski