"Lato z Radiem" na podwodnej wyprawie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 13:30
"Lato z Radiem" w tę sobotę będzie nadawać prosto z Kołobrzegu oraz z Muzeum Oręża Polskiego, które zostało zgłoszone przez słuchaczy do Turystycznej Listy Przebojów PL. Roman Czejarek zajrzy z mikrofonem pod wodę i pokaże, jak dziś wyglądają leżące na dnie Bałtyku najsłynniejsze wraki.
Lato z Radiem 2020 Roman Czejarek zaprasza
Lato z Radiem 2020 Roman Czejarek zapraszaFoto: Polskie Radio

Naszą wyprawę zaczniemy od podwodnych archeologów. Później przeniesiemy się do Podborska. Do niedawna była to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic PRL i całego Układu Warszawskiego. To tam składowane były głowice atomowe do rakiet oraz bomby jądrowe przygotowane na wypadek wybuchu III wojny światowej. Supertajny podziemny kompleks dziś udostępniony jest do zwiedzania i my też wejdziemy do środka.

***

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze Jedynki wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w kraju. To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależy od Słuchaczy biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL!

TLP powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

. 

***

Na audycję "Lato z Radiem" w sobotę (25.07) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

DS

Zobacz więcej na temat: Kołobrzeg Roman Czejarek