Słuchacze zdecydują o losach bohaterów. Interaktywna powieść "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:00
Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz to tylko część aktorów zaangażowanych w wyjątkowy projekt Polskiego Radia - interaktywne słuchowisko pt. "Klub miłośników Agaty Christie", które od poniedziałku (21 czerwca) pojawi się na antenie Programu 1 w ramach "Lata z Radiem". Po raz pierwszy to słuchacze będą decydowali o losach bohaterów.
Siedzą od lewej: Joanna Pach-Żbikowska, Katarzyna Dąbrowska, Edyta Jungowska. Stoją: Jarosław Gajewski (L) Andrzej Ferenc (P)
Siedzą od lewej: Joanna Pach-Żbikowska, Katarzyna Dąbrowska, Edyta Jungowska. Stoją: Jarosław Gajewski (L) Andrzej Ferenc (P)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Czytaj też:
Lato z Radiem 2021_maskotka bociek 1200x660 3.jpg
Bocian maskotką jubileuszowego "Lata z Radiem" 2021

W pięćdziesięcioletniej historii "Lata z Radiem" stałym elementem tej kultowej audycji były słuchowiska. Tak samo będzie i tym razem. W najnowszy projekt radiowej Jedynki zaangażowała się plejada gwiazd polskiego filmu i teatru.

LATO Z RADIEM 2021 >>

Posłuchaj
03:31 PR1_AAC 2021_06_08-09-38-56.mp3 Wyjątkowe słuchowisko interaktywne już wkrótce na antenie Polskiego Radia (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Wakacyjne słuchowisko z wątkiem kryminalnym

 

Bohaterami słuchowiska są Agata, Ewa, Katarzyna oraz Andrzej. - Główne bohaterki to właśnie Edyta Jungowska i Kasia Dąbrowska. Coś ginie, każdy kogoś podejrzewa. Pojawia się też wątek romansowy, bo Edyta poszukuje miłości - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. Sama Edyta Jungowska już ma pomysł na swoją postać.

- Chciałabym, żeby była nieprzewidywalna. Z jednej strony delikatna, z drugiej strony zdecydowana - przyznaje. Grana przez aktorkę Agata to kobieta po pięćdziesiątce, zostawiona przez męża z dwójką dzieci. I choć tematyka słuchowiska ma być związana z wakacjami i latem, to jednak spektrum tematów będzie szerokie. - Będzie krążyło wokół wątków kryminalnych, wokół kobiet, mężczyzn, porażek życiowych, marzeń - wylicza aktorka.

Zaplanowano 52 odcinki, trwające po pięć minut każdy. Poza Edytą Jungowską czy Andrzejem Mastalerzem usłyszymy Andrzeja Ferenca, Izabelę Bukowską, Jarosława Gajewskiego czy Krzysztofa Szczepaniaka. Autorkami słuchowiska są Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska, znane także m.in. z popularnego "Ogrodu Zuzanny".

Raz w tygodniu, w piątek, przeprowadzana będzie specjalna sonda, w której to słuchacze będą decydowali o dalszych losach bohaterów. Poszczególnych odcinków będzie można wysłuchać na stronie latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzący: Roman Czejarek

Materiał: Patryk Bedliński

Data emisji: 8.06.2021

Godzina emisji: 9.38

mg

Czytaj także

"Guatemala Hobby Shop". Autor słuchowiska: Bobkowski zawsze mnie frapował

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 20:41
- Andrzej Bobkowski jest jednym z pisarzy niesamowicie dla mnie ważnych. Jego "Szkice piórkiem" były lekturą w pewnym sensie konstytuującą mnie jako czytelnika, ale też jako twórcę. To była lektura, jak ją dzisiaj wspominam, gorączkowa i bardzo uczestnicząca - mówił Jarosław Jakubowski, autor słuchowiska "Guatemala Hobby Shop", które w najbliższą niedzielę (10.01) będzie miało premierę na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Kudyba "Michał Sobiesław Śmierciak"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 10:10
"Michał Sobiesław Śmierciak" to opowiadania Wojciecha Kudyby - tegorocznego laureata Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. 6 czerwca wysłuchaliśmy go - premierowo - w radiowej adaptacji Andrzeja Mastalerza. 
rozwiń zwiń