Cleo na scenie "Lata z Radiem". Zobacz wideo koncertu zza kulis

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 17:46
Koncert energetycznej wokalistki inauguruje tegoroczną, jubileuszową trasę "Lata z Radiem". - To otwarcie pięknie nam wyszło. Cieszę się, że przedsięwzięcie, które sobie zaplanowaliśmy na ten rok, jest bardzo wymagające - mówi redaktor naczelny radiowej Jedynki Marcin Kusy. Koncert Cleo będzie można premierowo posłuchać i obejrzeć 25 czerwca o godz. 20.00 na antenie Jedynki, na stronie www.polskieradio.pl, kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia. 
Cleo podczas koncertu Lata z Radiem
Cleo podczas koncertu "Lata z Radiem" Foto: Polskie Radio

cleo.jpg
Koncert Cleo inauguruje trasę koncertową "Lata z Radiem"

Przygotowania do koncertu 

Jak podkreśla Marcin Kusy, jubileuszowa trasa "Lata z Radiem" przybrała inną formułę niż w roku ubiegłym. - Stwierdziliśmy, że zrobimy coś na 50-lecie "Lata z Radiem", coś, co zostanie na dłużej zapamiętane i przy okazji zostanie pokazanych kilka zakątków Polski, gdzie polska muzyka brzmi wspaniale - mówi. - Cleo rozbiła bank w bardzo profesjonalnej odsłonie. Ona zmienia swój repertuar bardzo płynnie i świetnie pasuje z posmakiem retro do radiowej Jedynki - dodaje. 

"Nie było miejsca na wpadkę"

- Wszystko dzieje się na żywo, kamery są w ruchu, nie ma miejsca na żadną wpadkę - zaznacza Krzysztof Kossowski, reżyser koncertu - Mieliśmy sześć głównych kamer i dwie dodatkowe kamery, które nagrywały bliskie ujęcia, detale - dopowiada. 

Koncert uwieczniły również ujęcia z drona. - Dron wzbijał się na kilka metrów. (...) Jest on hałaśliwy, więc gdy znajdował się blisko mikrofonów, reżyser dźwięku nie był zadowolony, wiec robiliśmy nagrania podwójnie - mówi Krzysztof Kossowski.  

Publiczność spragniona koncertów 

Tegoroczne muzyczne "Lato z Radiem" to osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych koncertów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova - solo i w duetach z Marylą Rodowicz.

A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim. Oraz - na finał wakacyjnej akcji Jedynki - koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej (na razie) gwiazdy.

- Dla całej naszej ekipy jest to ogromna frajda i wyzwanie. Jesteśmy w stanie robić produkcję na wysokim poziomie i przede wszystkim dać dużą radość publiczności, która jest spragniona koncertów - przyznaje Marcin Kusy. - Trwa czas pandemiczny, więc wychodzimy naprzeciw i zabieramy słuchaczy w muzyczną podróż - dodaje. 

Czytaj również: 

Premiery poszczególnych koncertów będą odbywać się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

***

Z Marcinem Kusym oraz Krzysztofem Kossowskim rozmawiał Maciej Walecki. 

ans 

Czytaj także

Wystartowało "Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:20
Konferencją inauguracyjną rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem". Przed nami m.in. trasa reporterska i odkrycia niezwykłych miejscowości na mapie Polski, interaktywna powieść i konkursy, a w każdy piątek o 20.00 - koncerty największych polskich gwiazd. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cleo, Rodowicz, Pectus ... "Lato z Radiem" zaprasza na wyjątkowe koncerty

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:00
"Lato z Radiem" nieodłącznie kojarzy się z koncertami. - To od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Już 25 czerwca, w Zakopanem wystąpi Cleo - mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń