"Lato z Radiem" zza kulis. Marcin Kusy: w tym roku pojawią się wyjątkowi goście

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 08:50
- Ciesze się, że udało się zgromadzić artystów, którzy byli z nami od początku tras koncertowych, czyli od lat 90. - mówi  redaktor naczelny radiowej Jedynki, Marcin Kusy. 
Marcin Kusy
Marcin Kusy Foto: Polskie Radio

Cleo koncert 1200.jpg
Cleo na scenie "Lata z Radiem". Zobacz wideo koncertu zza kulis

"To będą sympatyczne chwile"

Tegoroczne muzyczne "Lato z Radiem" to osiem niezwykłych miejsc w Polsce i osiem wyjątkowych, premierowych koncertów. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i jedna zagraniczna, ale równie mocno kojarząca się z radiową Jedynką, czyli Helena Vondrackova - solo i w duetach z Marylą Rodowicz.

A poza tym: De Mono, Pectus, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz Chopin University Big Band z gośćmi: Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim.

- To będą bardzo sympatyczne chwile. Golec uOrkiestra zagrali z nami mnóstwo koncertów, będą również w tym roku. Będzie również zespół Pecuts i DeMono, którzy przejechali z nami cały kraj - zapowiada Marcin Kusy. 

Na finał wakacyjnej akcji Jedynki przewidziany jest koncert niespodzianka z udziałem tajemniczej gwiazdy. - Powrócimy do Zakopanego, na chwilę obecną, więcej zdradzić nie mogę - dodaje redaktor naczelny Jedynki.  

Za nami koncert Cleo 

25 czerwca o godz. 20.00 inauguracyjną trasę Lata z Radiem rozpoczęła charyzmatyczna Cleo, która zaśpiewała znane i lubiane przez publiczność przeboje. W tym roku Lato z Radiem towarzyszy słuchaczom po raz pięćdziesiąty. 

Premiery poszczególnych koncertów będą odbywać się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

Zobacz także: 

Bociek - maskotka "Lata z Radiem" 

Maskotka to symbol "Lata z Radiem". W tym roku towarzyszy nam bocian, a decydujący głos przy wyborze ostatecznego wzoru mieli słuchacze Programu 1 Polskiego Radia. - Ze strony słuchaczy radiowej Jedynki wyszła taka inicjatywa. Kiedy zapytaliśmy na antenie, jaka maskotka może być w tym roku, bocian zdobył najwięcej głosów - wyjaśnia Marcin Kusy. 

Bociek - maskotka "Lata z Radiem"
Bociek - maskotka "Lata z Radiem"

Czytaj również: 

***

Z Marcinem Kusym rozmawiał Maciej Walecki. 

ans