50 lat minęło... "Lato z Radiem" świętuje "złoty jubileusz"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 09:35
"Lato z Radiem" świętuje okrągłe, pięćdziesiąte urodziny. Audycja wystartowała 1 lipca 1971 roku i po dziś dzień cieszy słuchaczy. Bawi, uczy, wysyłając w eter dobre emocje i wakacyjną muzykę.
.
.Foto: PR

Czytaj też:
50_Sluchacze_lzr2013_kl003.jpg
Pół wieku w eterze. Czy znasz historię "Lata z Radiem"?

Pomysłodawcą i pierwszym szefem audycji był Aleksander Tarnawski, "Lato z Radiem" to jednak również inne kultowe sylwetki i głosy. Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul i Sławomir Szof na długo zapadli w pamięć słuchaczy. Nasze archiwum pełne jest wspomnień o tych osobach. Przypomnimy również pełne poezji "Strofy dla Ciebie" Krzysztofa Kolbergera.

Reporter "Lata z Radiem" odwiedzi Zamek Książ. Trzeci co do wielkości po Wawelu i Malborku, uznawany przez wielu za najpiękniejszy i najbardziej zagadkowy zamek w Polsce. Tu mieszkała słynna księżna Daisy, której życiorys mógłby posłużyć za scenariusz kilku fascynujących filmów. Co dziś wiemy o dramatycznych losach księżnej? Jakie sekrety skrywa zamek? Roman Czejarek poszuka odpowiedzi na te pytania, a jednocześnie zaprosi na piątkowy koncert Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej, emitowany właśnie z zamku Książ.

Zobacz też:

Ponadto w audycji:

- kultowe konkursy Skojarzenia oraz Karuzela, a także przygotowane specjalnie z okazji pięćdziesięciolecia "Lata z Radiem" - #mojelatozradiem,

- rekomendacje w ramach Turystycznej Listy Przebojów PL oraz mapy z atrakcjami TLP w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem",

- kolejny odcinek interaktywnej powieści "Klub wielbicieli Agaty Ch.".

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

***

Do wysłuchania audycji "Lato z Radiem" w czwartek (1.07) w godzinach 9.00 - 12.00, zapraszają Sława Bieńczycka i Joanna Racewicz.

mg

Czytaj także

Wystartowało "Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:20
Konferencją inauguracyjną rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem". Przed nami m.in. trasa reporterska i odkrycia niezwykłych miejscowości na mapie Polski, interaktywna powieść i konkursy, a w każdy piątek o 20.00 - koncerty największych polskich gwiazd. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raj dla modelarzy. "Lato z Radiem" w Borówcu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 13:00
Borówiec to wieś w województwie wielkopolskim. Słynie z największej w Polsce makiety kolejowej. To jednak nie tylko pociągi, ale cały miniaturowy świat w skali 1:87. Są tam m.in. scenki rodzajowe, wiejskie wesele, park linowy i około 15 tysięcy ludzików.
rozwiń zwiń