Andrzej Krzywy: Lato z Radiem to wspaniałe wspomnienia. Koncert De Mono dziś od g.20.00

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 13:30
Zespół De Mono to symbol nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale również "Lata z Radiem" - Myślę, że w całej naszej historii wystąpiliśmy na Waszej trasie kilkanaście razy - wspomina lider, Andrzej Krzywy. Kolejny koncert grupy już dziś wieczorem. Zapraszamy do słuchania i oglądania od godziny 20.00.
Koncert De Mono podczas Lata z Radiem w Muzeum Wsi Lubelskiej
Koncert De Mono podczas "Lata z Radiem" w Muzeum Wsi LubelskiejFoto: Cezary Piwowarski/PR

Czytaj też:
de mono 1200x660.jpg
"Lato z Radiem" w Muzeum Wsi Lubelskiej. Koncert De Mono w Jedynce

W historii "Lata z Radiem" Andrzej Krzywy i De Mono znaczą wiele. Tak wyjątkowych i oddanych przyjaciół nie mogło zabraknąć również podczas urodzinowej trasy koncertowej. - W zasadzie jesteśmy chyba od samego początku, kiedy ruszyła trasa. Wspaniałe wspomnienia, wspaniałe przygody. Za każdym razem była to ogromna satysfakcja - mówi Andrzej Krzywy w rozmowie z redaktorem naczelnym Radiowej Jedynki, Marcinem Kusym.

Dziś, o godzinie 20, największe przeboje grupy wybrzmią w malowniczej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej.

Podróż sentymentalna

Lider De Mono podkreśla, że koncerty w ramach trasy koncertowej "Lata z Radiem" od samego początku były wielogodzinnymi przedsięwzięciami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. - Za każdym razem tysiące osób. Od południa zawsze coś się działo: Pan Japa albo Majka Jeżowska dla dzieciaków, później coś dla średniaków no i wieczorne koncerty , które uwielbiałem - wspomina Andrzej Krzywy.

Gość Marcina Kusego opowiedział również o swoich pierwszych wspomnieniach związanych z samą audycją. - Mieszkałem na Służewcu, otoczony blokami. W to lato, kiedy ruszała audycja okna były pootwierane. W zasadzie z każdego mieszkania dochodziła Polka Dziadek. To samo działo się na plażach. Leciało się z kocykiem, żeby zająć miejsce a tu już wszyscy z małymi tranzystorowymi radyjkami - dodaje artysta.

Repertuar dobrze znany

Andrzej Krzywy zapowiada, że choć zarówno przed pandemią jak i w jej trakcie powstawały nowe projekty, podczas wieczornego koncertu będzie przeważał materiał akustyczny. Muzycy sięgną po utwory z płyty wydanej na 30-lecie zespołu De Mono. - Będzie "Kochać inaczej", będzie "Moje miasto nocą" i parę innych utworów - zdradza lider grupy.

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia

Premiery poszczególnych koncertów odbywają się w piątki o godz. 20.00 - zarówno w wersji audio na antenie radiowej Jedynki, jak i w mediach społecznościowych stacji, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz na stronie www.polskieradio.pl.

Kiedy kolejne koncerty?

• Chopin University Big Band i goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski / 16 lipca / dziedziniec Uniwersytetu Muzycznego
• Pectus / 23 lipca / dom rodzinny braci Szczepaników w Bogoniowicach
• Ania Dąbrowska / 13 sierpnia / Pałac w Nieborowie
• Golec uOrkiestra / 20 sierpnia / Góra Żar
• Koncert niespodzianka / 28 sierpnia / Zakopane

Zobacz też:

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

LZR_Belka_Art.png

Czytaj także

Największe przeboje De Mono wybrzmiały na scenie "Lata z Radiem" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:30
"Lato z Radiem" świętuje 50. urodziny, a trasa koncertowa trwa w najlepsze! W piątek, 9 lipca, w Muzeum Wsi Lubelskiej, z największymi przebojami w nowych aranżacjach wystąpił zespół De Mono. Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wyjątkowego koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od przedszkola do Lublina. De Mono gwiazdą koncertu "Lata z Radiem".

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 12:14
Na scenie muzycznej są obecni od ponad 30 lat, a ich przeboje zna cała Polska. Już we wczesnym dzieciństwie interesowali się muzyką, a w piątek, 9 lipca, zagrają w Muzeum Wsi Lubelskiej, w ramach trasy "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń