Największe przeboje Perfectu. Już w piątek w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 10:40
"Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Niewiele ci mogę dać" czy "Autobiografia". To tylko część wielkich przebojów, jakie wylansowała grupa Perfect. W najbliższy piątek zapraszamy Państwa na retransmisję archiwalnego koncertu z trasy "Lata z Radiem". Wydarzenie będzie dostępne w formie audio i video.
Grzegorz Markowski podczas koncertu Lata z Radiem w roku 2013
Grzegorz Markowski podczas koncertu "Lata z Radiem" w roku 2013Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Perfect, zespół wykonujący muzykę rockową, został założony w 1977 roku. Muzycy zdradzają, że z chęcią grają kultowe przeboje, które powstały w latach 80. i 90. - Wiele razy próbowaliśmy wprowadzić więcej nowych utworów. (...) Jest sporo piosenek i numerów do zagrania, ale to się nie sprawdziło, ponieważ publiczność ocenia i wyobraża sobie, że my wyjdziemy i będziemy grali 70 procent tych piosenek, które wszyscy grają - powiedział Dariusz Kozakiewicz, gitarzysta.

Zobacz też:

Perkusista Piotr Szkudelski, który jest związany z zespołem od początku jego powstania, w "Muzycznej Jedynce" opowiedział historię nagrania jednego z pierwszych singli "Lokomotywa" wydanego w 1981 roku i nagranego w jednym ze studiów emisyjnych Polskiego Radia. - Weszliśmy do studia po raz pierwszy jako zespół Perfect na ul. Myśliwiecką do radiowej Trójki. Nagraliśmy cztery piosenki w tym "Lokomotywę". Została ona wyemitowana jako pierwszy numer zespołu i od tego utworu zaczęła się inwazja Perfectu na polską scenę muzyczną - dodał. 

YouTube/Perfect

Na przestrzeni lat skład zespołu sukcesywnie ulegał zmianie. Piotr Urbanek, gitarzysta basowy, zaznaczył, że zanim trafił do grupy Perfect w 1999 roku, miał przyjemność spotkać się z ówczesnymi muzykami trzykrotnie.

***

Już w najbliższy piątek, 6 sierpnia, o godzinie 20.00 zapraszamy Państwa do wysłuchania i obejrzenia archiwalnego koncertu zespołu Perfect. Grupa wystąpiła podczas trzeciej odsłony Lato z Radiem Festiwal w Stalowej Woli w roku 2019. Retransmisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia, na stronach internetowych Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych. 

Lato z Radiem - sponsorzy Lato z Radiem - sponsorzy

Czytaj także

Marcin Kusy: "Lato z Radiem" to marka Jedynki. Najbardziej popularna audycja w letnim eterze

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 13:43
"Lato z Radiem" obchodzi w tym roku 50. urodziny. Program 1 Polskiego Radia z tej okazji przygotował szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować ten wyjątkowy jubileusz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taka płyta zdarza się raz na 50 lat! Jubileuszowy winyl "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 09:00
Z okazji wielkiego jubileuszu "Lata z Radiem", Program 1 wspólnie z Agencją Muzyczną Polskiego Radia przygotowali jedyną w swoim rodzaju płytę winylową, na której znajdują się największe polskie przeboje! Całość ukazuje się w limitowanym nakładzie tysiąca ręcznie numerowanych egzemplarzy. Na stronie internetowej sklepu Polskiego Radia trwa już przedsprzedaż, a data premiery handlowej to piątek, 16 lipca. Egzemplarz sygnowany numerem 1 został przekazany na cele charytatywne. 
rozwiń zwiń