Koncert Ani Dąbrowskiej na trasie "Lata z Radiem". "Plan sentymentalny"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 06:50
W piątkowy wieczór (13 sierpnia) odbył się kolejny magiczny koncert na trasie "Lata z Radiem". Tym razem wystąpiła Ania Dąbrowska, a scenerią był pałac Radziwiłłów w Nieborowie. - Jesteśmy spragnieni koncertowania - nie ukrywała artystka tuż przed występem.
Ania Dąbrowska
Ania DąbrowskaFoto: Cezary Piwowarski/PR

Czytaj też:
LzR 2021_Ania Dabrowska_1200x660.jpg
Ania Dąbrowska świętuje 50. urodziny "Lata z Radiem"

Pałac w Nieborowie to barokowy pałac zaprojektowany na zlecenie Michała Radziejowskiego. W latach 1774 - 1945 kompleks należał do rodziny Radziwiłłów, a po II wojnie światowej, pałac stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. W piątkowy wieczór (13 sierpnia) to właśnie tam wybrzmiały największe przeboje Ani Dąbrowskiej.


Posłuchaj
05:27 PR1_AAC 2021_08_12-09-37-31.mp3 Ania Dąbrowska gwiazdą kolejnego koncertu "Lata z Radiem" ("Lato z Radiem"/Jedynka)

 

Czytaj też:
Koncert Chopin University Big Band na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina 1200/660
Wyjątkowy koncert Lata z Radiem: Chopin University Big Band [ZOBACZ WIDEO]

Przetrwać pandemię

Ania Dąbrowska jest z wykształcenia psychologiem klinicznym. Wokalistka przyznaje, że właśnie psychologia pomaga radzić sobie we wszystkich dziedzinach życia. - Pandemię zniosłam dobrze, chyba również ze względu na moją naturę. Lubię celebrować życie rodzinne i życie w zaciszu domowym, więc nie ucierpiałam - mówi artystka. Jednocześnie zwraca uwagę, że w przypadku jej zespołu sytuacja wygląda gorzej. - Nie graliśmy koncertów, byliśmy uziemieni. Mieliśmy ze dwa koncerty online, ale wiadomo, że muzyka musi zabrzmieć na żywo - dodaje.

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia


Granie koncertu online, zdaniem gwiazdy "Lata z Radiem" jest zupełnie innym doświadczeniem. Główna różnica przejawia się w interakcji z odbiorcą. - Starałam się jednak zrozumieć to doświadczenie i jakoś odebrać je pozytywnie. Że może na odległość, ale to jednak też jest jakaś interakcja. Również trzeba wykonać wszystko dobrze, bo później ktoś to ogląda - przekonuje Ania Dąbrowska. Dodaje, że wraz z zespołem podeszła do tego wyzwania bardzo poważnie. - Specjalnie przygotowaliśmy inny materiał i staraliśmy się to urozmaicić, żeby nie było nudno - podkreśla.

Zobacz też:

Repertuar dla każdego

Wokalistka deklaruje, że zarówno ona, jak i członkowie zespołu i organizatorzy są już spragnieni powrotu na koncertowe sceny. W kalendarzu imprez pojawiają się pierwsze wydarzenia. A jak swój repertuar Ania Dąbrowska zapowiadała na trasie "Lata z Radiem"? - Będą na pewno największe przeboje. Czasami będzie troszeczkę sentymentalnie, spokojnie i balladowo. Jestem dumna, że bardzo różna publiczność może nucić moje piosenki - podsumowuje.


***

Premiera koncertu odbyła się od godz. 20.00 na antenie radiowej Jedynki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.


***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem"

Lato z Radiem - sponsorzy  
Partner koncertu "Lata z Radiem" - Muzeum w Nieborowie i Arkadii 

Czytaj także

Andrzej Piaseczny weteranem tras "Lata z Radiem". "Stajemy się taką przyszywaną rodziną"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 08:20
Maryla Rodowicz zamiatająca scenę podczas występu innego artysty? Takie rzeczy tylko podczas "Lata z Radiem". - Nie chodzi o zwykłe koncerty wieczorne. To cały dzień atrakcji - tak swój udział w trasach koncertowych wspomina Andrzej Piaseczny, jeden z rekordzistów "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Familijny repertuar na rockowo? Majka Jeżowska w wyjątkowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:05
Czy Majka Jeżowska sprawdziłaby się w repertuarze rockowym? Okazuje się, że jak najbardziej. Wokalistka nie tylko wystąpiła na jednym z najsłynniejszych polskich festiwali, ale zrobiła prawdziwą furorę i została nominowana do nagród muzycznych Fryderyki, właśnie w kategorii rockowej.
rozwiń zwiń