Koncert Golec uOrkiestra na scenie "Lata z Radiem" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 09:00
Golec uOrkiestra zaprosił słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia do świętowania wielkiego jubileuszu 50. urodzin "Lata z Radiem". Artyści zagrali na Górze Żar w Beskidzie Małym swoje największe przeboje. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Transmisja koncertu odbyła się w radiowej Jedynce, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

Tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" jest wyjątkowa. Wspaniałej muzyce w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej towarzyszy poznawanie najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w kraju. Tym razem wybór padł na malowniczą górę Żar w Beskidzie Małym. - Będzie kameralnie, ale również z pięknymi widokami. Bardzo się z tego cieszymy - deklarował przed koncertem Łukasz Golec.

Posłuchaj
63:18 2021_08_20 20_11_48_PR1_Tu_jest_muzyka.mp3 Koncert Golec uOrkiestra na Górze Żar w Beskidzie Małym (Tu jest muzyka/Jedynka)

 

LzR 2021 koncert Pectus 1200.jpg
Koncert zespołu Pectus w malowniczych Bogoniowicach [ZOBACZ WIDEO]

Miejsce wybrane zostało nieprzypadkowo. Było ono szczególne dla obu braci w przeszłości, jest pełne sentymentalnych uniesień również teraz. - To są nasze tereny, tu się wychowywaliśmy, kawałeczek stąd są nasze domy rodzinne, kawałeczek stąd jest Milówka, z której pochodzimy. Tutaj spędzamy mnóstwo czasu latem, zimą, jesienią i wiosną - nie ukrywał Paweł Golec.


Posłuchaj
04:46 PR1_AAC 2021_08_19-09-37-56.mp3 Golec uOrkiestra kolejną gwiazdą trasy koncertowej "Lata z Radiem" ("Lato z Radiem"/Jedynka)

Źródło: YouTube Polskiego Radia

Kultura wraca stopniowo

Gwiazdy piątkowego koncertu przyznały, że powrót do występów po pandemicznej przerwie odbywa się powoli. Jednocześnie duża ilość innych muzycznych projektów, nad którymi trwają prace, nie pozwala mówić o nudzie. - Promujemy cały czas płytę "SYMPHOETHNIC", która jest naszym najnowszym wydawnictwem. Pracujemy oczywiście nad nowymi piosenkami, kilka ciekawych rzeczy się pojawia zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie próżnujemy - mówili zgodnie bracia Golcowie.

Płyta "SYMPHOETHNIC" określana jest przez samych artystów jako zwieńczenie pewnego etapu życia i realizacja marzeń. To, jak wskazuje nazwa albumu, wyjątkowe połączenie muzyki etnicznej i symfonicznej. - Prawie stu muzyków na scenie, zaprosiliśmy też kilku wyjątkowych gości, jak Piotr Cugowski, Kuba Badach czy Andrzej Lampert. Wystąpili wirtuozi instrumentów ludowych oraz Śląska Orkiestra Symfoniczna - wyliczali. Trasę promocyjną zaplanowano na luty przyszłego roku.

Zobacz też:

Czytaj też:
CEZ_8243.JPG
50. urodziny "Lata z Radiem". Wspaniały koncert Ani Dąbrowskiej [ZOBACZ WIDEO]

Miało być różnorodnie

Dla Pawła i Łukasza Golców niezwykle istotne jest poszukiwanie nowych bodźców i łączenie tradycji z nowoczesnością. Nie inaczej miało być podczas koncertu na Górze Żar. - Zagramy kompozycje, które powstawały podczas pandemii jak choćby "Przyjdzie czas" i "W nieznane". Pojawią się jednak również stare, sprawdzone przeboje - zapowiadał przed koncertem Łukasz Golec.

Kilka słów, do słuchaczy i samych gwiazd piątkowego koncertu, skierował również redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia, Marcin Kusy. - Pejzaż, wasza muzyka, wasza ojcowizna. To tutaj kolejna premiera na trasie "Lata z Radiem". Pięćdziesiąt lat nam stuknęło, wam trochę mniej, ale cieszymy się, że jesteście z nami i zapraszamy na koncert - podsumował.

***

Premiera koncertu braci Golców odbyła się w piątek 20 sierpnia o godz. 20.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia, stronie internetowej oraz YouTube Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

***

Na trasie "Lata z Radiem" pozostał jeszcze jeden wyjątkowy koncert niespodzianka, który odbędzie się 28 sierpnia w Zakopanem. Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj.

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

mg/DS

.

Partnerzy koncertu Partnerzy koncertu

Czytaj także

Wyjątkowy koncert Lata z Radiem: Chopin University Big Band [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:00
Chopin University Big Band to kolejny wykonawca jubileuszowej trasy koncertowej "Lata z Radiem". Na scenie Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie wystąpili także Danuta Błażejczyk oraz Ryszard Rynkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe przeboje Perfectu. Już w piątek w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 10:40
"Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Niewiele ci mogę dać" czy "Autobiografia". To tylko część wielkich przebojów, jakie wylansowała grupa Perfect. W najbliższy piątek zapraszamy Państwa na retransmisję archiwalnego koncertu z trasy "Lata z Radiem". Wydarzenie będzie dostępne w formie audio i video.
rozwiń zwiń