Jubilot! Wybraliśmy imię dla maskotki "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:40
Decyzją redakcji "Lata z Radiem", tegoroczna maskotka - bocian - została nazwana "Jubilot". - Imię to pięknie łączy wytrawnego lotnika z jubileuszem naszej audycji - uzasadnia Sława Bieńczycka, prowadząca audycję.
Bociek - maskotka Lata z Radiem (2021)
Bociek - maskotka "Lata z Radiem" (2021)Foto: Polskie Radio

Czytaj też:
Lato z Radiem 2021_maskotka bociek 1200x660 3.jpg
Bocian maskotką jubileuszowego "Lata z Radiem" 2021

Tegoroczna maskotka "Lata z Radiem" od razu zyskała sympatię słuchaczy. Codziennie kilka boćków trafiało do autorów najciekawszych wpisów oraz do uczestników konkursów. Towarzyszyła ona również naszym reporterom w podróży przez Polskę. Niepisaną tradycją "Lata z Radiem" jest nadawanie imion maskotkom - nie inaczej było i tym razem. Przez całe wakacje do redakcji napływały propozycje, spośród których wybrano tę jedną - ostateczną. Jubilot - tak od dziś tytułowany będzie bocian. - Pan Mariusz z Zielonej Góry, który nadesłał tę propozycję, otrzymuje od nas ekstra maskotkę - mówi Sława Bieńczycka.

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia

Zobacz też:

Dlaczego bocian?

Na początku roku dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia ogłosili plebiscyt na maskotkę "Lata z Radiem" 2021. Przez tydzień słuchacze nadsyłali swoje pomysły, a spośród tysięcy zgłoszeń redakcja wybrała to jedno. Wśród propozycji pojawił się biały kruk, biedronka, żabka, mrówka czy żubr. Większość z nich odpadła z uwagi na dość jednoznaczne skojarzenia z nazwami sieci handlowych i firm lub też na fakt, że w historii "Lata z Radiem" dane pomysły były już wykorzystywane. Spośród tych, które zostały, najciekawszym wydał się właśnie bocian. - Ten ptak po prostu dobrze się wszystkim kojarzy - tłumaczył pod koniec czerwca Roman Czejarek.

O zeszłorocznej maskotce "Lata z Radiem" więcej przeczytasz TUTAJ

mg

Czytaj także

Pół wieku w eterze. "Lato z Radiem" świętuje złoty jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 21:00
Pięćdziesiąt lat temu, o godzinie 11 na antenie Programu 1 Polskiego Radia, wybrzmiała "Polka Dziadek". Był to sygnał do rozpoczęcia "Lata z Radiem", audycji wymyślonej przez Aleksandra Tarnawskiego. Audycji, która przez lata zyskiwała grono wiernych słuchaczy i która stała się kultowa.
rozwiń zwiń