"Mamy siebie – pochwalmy się Polską". Ruszyło "Lato z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 12:11
W tym roku ekipa "Lata z Radiem" odwiedzi dziewięć miejscowości w Polsce, a pierwszą z nich będzie Tarnów – gdzie zawitamy już 25 czerwca. Podczas tegorocznych wakacji słuchacze radiowej Jedynki mogą liczyć na trasę reporterską oraz konkursy. Do wygrania rowery, wejściówki do wielu ciekawych miejsc, wyjątkowe koszulki i oczywiście maskotki "Lata z Radiem" – czyli Rysie. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.
21 czerwca startuje Lato z Radiem
21 czerwca startuje "Lato z Radiem"Foto: Polskie Radio

Reporterzy i dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą dziewięć miejsc w różnych zakątkach Polski. Już 25 czerwca odbędzie się pierwszy Piknik Rodzinny – w Tarnowie. 2 lipca – w Uniejowie, 9 lipca – w Działoszynie, 16 lipca – w Ostrołęce, 30 lipca – w Myślenicach, 6 sierpnia – w Sieradzu, 13 sierpnia  w Stegnie, 20 sierpnia – w Legnicy, 27 sierpnia – w Jakuszycach.

Do wspólnej zabawy zapraszają w tym roku: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz, Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski.

W trakcie pikników dziennikarze Programu 1 i Polskiego Radia Dzieciom zaproszą słuchaczy na dźwiękowe kalambury - najmłodsi będą mogli popisać się znajomością bajek i wygrać atrakcyjne nagrody. Zespół radiowej Jedynki proponować będzie także wspólne ćwiczenia fizyczne, doradzi, jak zadbać o dobre samopoczucie i formę. Gimnastykę poprowadzą: Piotr Galus, Natalia Litwiniuk oraz Natalia Filipp. Odbywać się będą warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli także wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

W tym roku nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy konkursów. W "Skojarzeniach" do wygrania będą między innymi: rowery, walizki oraz Rysie – czyli tegoroczne maskotki "Lata z Radiem". W "Koszyku Lata z Radiem" będzie można zdobyć m.in. torby oraz specjalnie numerowane koszulki od 1 do 51. W ten sposób stworzona zostanie wyjątkowa drużyna słuchaczy. Do wygrania  będą także weekendowe pobyty dla dwóch osób w ciekawych miejscach w Polsce.

Jedną z nowości tegorocznej edycji będzie "Liga Superbohaterów" – czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym. "Zapraszamy na wyjątkowe »Lato z Radiem«. W te wakacje chcemy pokazać Was  naszych wspaniałych słuchaczy  najlepszych z najlepszych, i poznać Superbohaterów, czyli tych, którzy pomagają potrzebującym" mówi doskonale znany wszystkim wielbicielom letniej audycji Roman Czejarek.

Na stronie Programu 1 Polskiego Radia jest już dostępny specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury. Zespół "Lata z Radiem" nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

Więcej na temat wszystkich atrakcji "Lata z Radiem" 2022 na antenie Programu 1 oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Jedynki.

"LATO Z RADIEM" - SPRAWDŹ, CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO:

YouTube/Polskie Radio

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.0012.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem". 

mat.prasowe/mg

Czytaj także

Podróże, wspomnienia i wpadki - jubileuszowe "Lato z Radiem" zakończone

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 14:30
40 361 kilometrów w nogach reporterów "Lata z Radiem", 90 odwiedzonych miejscowości w Polsce, ponad 1000 przyznanych nagród, tysiące przeczytanych esemesów... To tylko część bilansu tegorocznej, jubileuszowej edycji "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń