X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sawicki: spodziewam się gorących najbliższych dni na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 21:50
- Dzisiejsze rozmowy, które podjął Janukowycz z opozycją są, w mojej ocenie, tylko markowaniem chęci z jego strony, bo jednocześnie mamy sygnały, że z Donbasu i z południowej Ukrainy jadą autokary rzekomych demonstrantów na Majdan - powiedział w radiowej Jedynce Marek Sawicki.
Audio
  • Janusz Zemke, Jacek Kurski i Marek Sawicki o sytuacji na Ukrainie i obchodach rocznicy stanu wojennego (Popołudnie z Jedynką)
  • Spotkanie przy okrągłym stole można uznać za przełom, dla Janukowycza pójście na ustępstwa to duże poświęcenie. Jednak opozycja podkreśla, że żaden z ich warunków nie został spełniony - relacja Piotra Pogorzelskiego (Popołudnie z Jedynką)
Prounijne demonstracje na Placu Niepodległości w Kijowie. Na Majdanie ma się odbyć także wiec poparcia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza
Prounijne demonstracje na Placu Niepodległości w Kijowie. Na Majdanie ma się odbyć także wiec poparcia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza Foto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Sytuacja na Ukrainie będzie jednym z tematów narady szefów MSZ państw UE oraz ich spotkania z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w poniedziałek w Brukseli. Donald Tusk zaproponował także włączenie tematu Ukrainy do programu obrad na szczycie Unii w przyszłym tygodniu (19 i 20 grudnia). Z kolei dziś w Kijowie prezydent Wiktor Janukowycz spotkał się przy okrągłym stole z przedstawicielami opozycji, by rozmawiać o wydarzeniach na Majdanie i umowie stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Jednocześnie unijni politycy podkreślają, że oferta podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą jest wciąż aktualna. - Rzeczywiście propozycja jest na stole, ale trzeba nie zapominać o tym, że są także niezakończone ukraińskie rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i  zapowiedziane spotkanie rządu ukraińskiego z Putinem - powiedział w "Popołudniu z Jedynką" Marek Sawicki (PSL).

Zobacz serwis specjalny: PROTESTY NA UKRAINIE>>>

Zdaniem Jacka Kurskiego (SP) dotychczas proponowane przez Unię warunki nie rekompensują Ukrainie zerwania stosunków ekonomicznych z Rosją. - Po roku czy półtora mogłoby dojść do takiego buntu społeczeństwa ukraińskiego i rewolty antyeuropejskiej, która wepchnęłaby ten kraj w objęcia Rosji na dobrych kilkanaście lat - powiedział w Jedynce. Jednocześnie, jego zdaniem, nie wolno lekceważyć buntu proeuropejskiej części ukraińskiego społeczeństwa. - Pozytywny scenariusz będzie taki, że dojdzie do chwilowego załagodzenia sprawy, Europa zyska czas na przygotowanie nowej oferty, a Janukowycz za dwa lata w sposób demokratyczny przegra wybory - powiedział.

Janusz Zemke (SLD) dodał, że na przeszkodzie takiemu rozwojowi wypadków może stanąć słaba gospodarka Ukrainy. - Problem polega na tym, że ukraiński rząd poszukuje środków, by jak najdłużej trwać u władzy, ale za uzyskane środki nie chce przeprowadzać żadnych reform. Czarny scenariusz może polegać na tym, że Ukraina pęknie na lini różnych poglądów, a podział będzie tak głęboki, że trudno będzie to państwo scalić - mówił.

>>>Zapis całej debaty

Czy rozdzielenie umowy handlowej od stowarzyszeniowej jest rozwiązaniem? Jaką rolę w całym konflikcie pełnią ukraińscy oligarchowie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy oraz relacji Piotra Pogorzelskiego z Kijowa.

Goście Zuzanny Dąbrowskiej rozmawiali także o tegorocznych obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz odpowiedzialności gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

(PAP/IAR/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Próba sił na Ukrainie. Władze stosują północnokoreańską metodę małych kroków

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 12:14
- Sprawdzają jak daleko mogą się posunąć w swoich działaniach i ile mogą zdobyć - skomentował w radiowej Jedynce wydarzenia w Kijowie Jan Czurylowicz, doradca polityczny Clifford Eastcastle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kliczko do Janukowycza: to pan jest odpowiedzialny za wydarzenia na Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 21:14
Szef opozycyjnej partii Udar zarzucił prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi, że jest osobiście odpowiedzialny za brutalność milicji wobec demonstrantów na Placu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrągły stół w Kijowie. Ukraińska opozycja niezadowolona ze spotkania

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 21:39
Piątkowe obrady okrągłego stołu między władzami a opozycją na Ukrainie nie przyniosły porozumienia.
rozwiń zwiń